ŻTC BIKE RACE 2018 przed nami!

Kategorie:

Cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE odbywać się będzie podobnie jak przed rokiem od kwietnia do września. W tym roku będzie to już jedenasta edycja zawodów, złożona z 13 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Rywalizacja przebiegać będzie w ramach prestiżowych cykli kolarskich organizowanych pod markami SUPER PRESTIGE i FIT RACE na dystansach od 25 do 125 km. Rokrocznie na starcie zawodów pojawia się kilkuset uczestników. W edycji 2018 organizatorzy liczą na utrzymanie dotychczasowej, wysokiej frekwencji. Tradycyjnie klasyfikacje generalne cyklu będą prowadzone w kategoriach wiekowych. W tym roku kolarskie zmagania rozpoczną się w Grójcu. W kolejnych tygodniach zawodnicy odwiedzą między innymi: Mińsk Mazowiecki, Przasnysz, Górę Kalwarię, czy Warkę i zakończą jak zwykle w Żyrardowie w pierwszą niedzielę września.

 

 

 

W sezonie 2018 nie zabraknie kilku nowości. Od sezonu 2018 prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa w ramach cyklu FIT RACE, do której będą zaliczane zsumowane wyniki trzech najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Generalnie zmianie ulegnie system punktacji w tym cyklu, szczegóły znaleźć można w regulaminie na stronie organizatora. Podobnie jak w latach poprzednich nagradzać będziemy najaktywniejszych zawodników cyklu ŻTC BIKE RACE.

 

 

ŻTC BIKE RACE. Klasyfikacja i nagrody

Podczas finału  zostaną uhonorowani najaktywniejsi uczestnicy (osoby, które zbiorą największą liczbę punktów przez cały sezon) w następujących klasyfikacjach: kobiety OPEN, mężczyźni OPEN w SUPER PRESTIGE, mężczyźni OPEN w FIT RACE. W 2018 roku pula nagród i trofeów wyniesie 50 000,- PLN. Wśród nich 5 nagród głównych – tygodniowy pobyt w czteroosobowym apartamencie w Zakopanem. Nagroda zostanie rozlosowana wśród zwycięzców cyklu SUPER PRESTIGE w kategoriach męskich, żeńskich, wśród zwycięzców cyklu FIT RACE, uczestników cyklu SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE sklasyfikowanych minimum na 5 edycjach sezonu 2018. Łącznie 5 voucherów. – Pierwsza edycja naszych cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE już 21 kwietnia w Grójcu. Będzie to jednocześnie oficjalne rozpoczęcie sezonu 2018, z tej okazji organizujemy bezpośrednio po wyścigu biesiadę – pierwsze piwo stawia wszystkim uczestnikom ŻTC – zachęca do udziału w cyklu, dyrektor zawodów Wojciech Pawelec.

 

 

 

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem TUTAJ.

 

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów
Zdjęcia: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x