ZIPP 101 XPLR pierwsze koła Amerykanów do graveli

Kategorie:

101 XPLR jest naszym pierwszym zestawem kół Zippa stworzonym specjalnie do jazdy po szutrze. Dzięki technologii MOTO ten zestaw ma zapewniać rowerzystom jeżdżącym po szutrze większą kontrolę i wytrzymałość w trudnym terenie, zapewniając płynną jazdę. Ma to oznaczać bardziej komfortową jazdę.

Zipp twierdzi, że ma to być nowy poziom jakości jazdy po słabszych drogach, zwłaszcza z dużymi oponami bezdętkowymi przy niższym ciśnieniu. Ten zestaw kół ma być idealny do wyścigów szutrowych lub każdego długiego dnia w siodle.

Koła Zipp 101 XPLR

Zestaw piasty ZR1 to lepsza konstrukcja uszczelnienia, zwiększona trwałości i szybszej reakcja z 66 punktami zahaczenia.
Technologia MOTO, czyli jednościenna konstrukcja obręczy 101 XPLR, zaczerpnięta z kół enduro Moto, zapewnia doskonałą elastyczność i tłumienie drgań, jak zapewnia firma. Wszystko dlatego, że obręcz może „pracować”, uginając się pod wpływem uderzenia. TyreWiz to dodatkowa opcja dla 101 XPLR, która pozwala na dostosowanie ciśnienia w oponie, aby jazda była jeszcze bardziej zgodna z oczekiwaniami.


Dostępne w rozmiarach 700c lub 650b z wewnętrznym profilem o szerokości 27 mm
Wagi: 700c: 1,665 g / 650b: 1590 g
Dostępne w dwóch kolorach, Standard i Kwiqsand
Dożywotnia gwarancja

Opona G40 XPLR

Osłona opony oraz pasek chroniący przed przebiciem od stopki do stopki poruszają się po cienkiej linii pomiędzy elastycznością a sztywnością, dzięki czemu nie cierpi na tym przyczepność i osiągi, a jednocześnie jest to niewiarygodnie wytrzymała opona szutrowa.
Szerokość 40 mm opony G40 XPLR została starannie dobrana tak, aby jak najlepiej wykorzystać jej wzór bieżnika, a jednocześnie spełnić rosnące preferencje kierowców poszukujących szerszych opon do jazdy po szutrze i poza nim.

Waga: 480 g
Kompatybilne z oponami bezdętkowymi i obręczami bez haków, kompatybilne z dętkami
ETRTO: 40-622 (700x40c)

Kierownica Service Course SL-70 XPLR

Zaktualizowana charakterystyczna kosmetyka Zipp. Zasięg 70 mm i drop 115 mm pozwalają na wygodną pozycję na masce i płytką pozycję na dropie. 5° flary i 11° wygięcia tworzą pozycję drop szerszą o 6 cm od górnego chwytu
Ergonomiczny chwyt z 3° odchyleniem do tyłu
Czarne matowe nano aluminium
Zgodność z normą ISO 4210.
Dożywotnia gwarancja

Więcej informacji: Zipp

Zobacz także

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x