Wyścig ŻTC Grójec. Otwarcie sezonu

Kategorie:

Sezon rozpoczęty, kolarze opanowali Grójec!

 

W zależności od kategorii wiekowej kolarze rywalizowali na dystansie od 34,5 do 106,5 kilometra w dwóch cyklach SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE. Start ostry i meta zlokalizowane były niedaleko Grójca, dokładnie w Skurowie, a nawrót następował w Józefowie.

 

 

W Grójcu tradycyjnie kolarze oprócz tego, że musieli rywalizować sami ze sobą, musieli również sprostać silniejszym podmuchom wiatru. Wymagało to dostosowania odpowiedniej taktyki, by móc cieszyć się z ostatecznego triumfu. W najmłodszych kategoriach, które do przejechania miały najdłuższy dystans zwycięstwo w M20 odniósł Bartłomiej Broda z Baran Cycling Team, przed Mateuszem Mikulskim (V Max Mińsk Mazowiecki) oraz Łukaszem Grabarczykiem. Z kolei w kategorii M30 najlepszy był Mariusz Pałyga (TRW MTB Racing), który na metę dotarł wyprzedzając Radosława Gradzińskiego oraz Krzysztofa Wolskiego (Peleton Wolmax Parzęczew). Podczas dekoracji nie zabrakło przedstawicieli władz miasta oraz powiatu, ale także reprezentantów władz kolarskich na czele z Grzegorzem Turkiewiczem, przewodniczącym Komisji Masters i Cyklosport PZKol, który tuż przed wręczeniem nagród zabrał głos, wspominając o planach komisji oraz zwiększeniu prestiżu challengu.

 

 

Tym samym rozpoczęto wielkie ściganie w jedenastej edycji cyklu ŻTC BIKE RACE. Szczegółowe wyniki poszczególnych cykli i kategorii wiekowych dostępne są na stronie www.ztc.pl.

 

 

W tym roku cykl odbywać się będzie od kwietnia do września i składać się będzie z 13 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego.  Drugi etap odbędzie się już 28 kwietnia w Rawie Mazowieckiej, a dzień później rywalizacja przeniesie się do Łyszkowic koło Łowicza. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące zmagań znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

 

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów
Zdjęcia: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x