Tytanowy otwieracz Silca to ostatni gadżet jakiego potrzebujesz

Kategorie:

Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.
spot_img

Pod względem wykorzystanej mocy obliczeniowej, nowy otwieracz do butelek Silca Bird of Prey jest prawdopodobnie najbardziej „przeinżynierowanym” otwieraczem w historii. Ale nie bez powodu. Silca twierdzi, że Bird of Prey został wykorzystany jako ćwiczenie dla zespołu Silca, który zapoznał się z najnowszym oprogramowaniem do optymalizacji druku 3D. Rezultatem jest super lekki, tytanowy, wydrukowany w 3D otwieracz do butelek, który nie powinien mieć problemu z otwarciem Twojego ulubionego napoju.

Według Silca, oprogramowanie nTopology jest „najnowszym osiągnięciem w dziedzinie optymalizacji projektów”, które planują wykorzystać w przyszłych produktach. Zasadniczo program pozwala na rozpoczęcie od kilku z góry założonych punktów i obciążeń oraz miejsc, w których musi być materiał, a oprogramowanie oblicza resztę, uruchamiając program projektowania testujący tysiące potencjalnych projektów. Celem końcowym jest stworzenie wystarczająco mocnego produktu przy użyciu jak najmniejszej ilości materiału.

Nawiasem mówiąc – z tego samego oprogramowania powstało już kilka innych podobnych otwieraczy, tyle że bez logo Silca. W tym przypadku Bird of Prey został wydrukowany z tytanu 6/4 i waży zaledwie 11 g. Jeśli chcesz jeden dla siebie, Silca sprzedaje je za 40 dolarów. Dużo? To zależy jak na to patrzeć, kiedy masz już wszystko!

Iinfo: silca.cc

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czytaj dalej

Podobne artykułu

0
Would love your thoughts, please comment.x