Trek wprowadza na rynek całkowicie nowe wyczynowe rowery szosowe Domane SL i SLR 

Kategorie:

spot_img

Firma Trek zaprezentowała dziś całkowicie nowe modele Domane SL i SLR bazujące na najbardziej wszechstronnej platformie rowerów szosowych marki, która jest teraz jeszcze lżejsza, szybsza i daje lepsze osiągi. Czwarta generacja roweru Domane SL i SLR zapewnia komfortową jazdę przez cały dzień, z czego słynie Domane, a dodatkowo modele te wyposażono w zupełnie nowe, wyścigowe detale zaprojektowane z myślą o najwyższym stopniu podium. 

Najlżejszy jak dotąd Domane z hamulcami tarczowymi marki Trek jest dostępny ze specyficzną dla wyścigów ramą z widelcem RSL, na której Elisa Longo Borghini z grupy Trek-Segafredo zwyciężyła w wyścigu Paris-Roubaix Femmes 2022. 

Całkowicie nowa, lekka konstrukcja

Domane SL i SLR mają tę samą technologię i konstrukcję ramy, a ważą około 300 g mniej niż poprzednia generacja dzięki uproszczonej ramie, udoskonalonemu tylnemu systemowi IsoSpeed i ulepszonej ramie z włókna węglowego OCLV serii 800 (tylko SLR). 

Wygładzający drogę tylny system IsoSpeed

Nowa, ulepszona technologia zapewniania komfortu IsoSpeed zmniejsza ciężar roweru i pochłania męczące nierówności na drodze, dzięki czemu zachowujesz siły na dłużej. 

Prędkość do wjechania na podium

Zmodernizowany kształt rur Kammtail i na nowo zintegrowany kokpit poprawiają aerodynamikę w jak dotąd najszybszym Domane. 

Bezgraniczna przygoda

Prześwit na opony do 38c i stabilna, wygodna, długodystansowa geometria oferują rowerzystom wszechstronność pozwalającą jeździć po wszystkim – od gładkiej utwardzonej nawierzchni po lekki szuter, a nawet po niesławnych brukach w trakcie najbardziej wymagających jednodniowych kolarskich monumentów. 

Schowki i mocowania na każdą przejażdżkę

Wewnętrzny schowek w rurze dolnej, ukryte mocowania błotników i nowe mocowania do sakw na rurze górnej dają rowerzystom możliwość utrzymania opływowości i minimalistycznej estetyki Domane albo szybkiego dodania wszystkich akcesoriów na całodzienne przejażdżki. 

Rama z widelcem Race Shop Limited (RSL)

Nowy model Domane jest również dostępny w zestawie ramy z widelcem Race Shop Limited (RSL), który przedkłada najwyższą prędkość i osiągi nad komfort i wszechstronność. Ta rama z widelcem charakteryzuje się bardziej agresywną wyścigową geometrią H1.5, rezygnuje ze schowka w rurze dolnej i posiada mniejszy prześwit na oponę (do 35 mm), aby jeszcze bardziej zmniejszyć wagę.

Domane SL, SLR i RSL będą dostępne w sprzedaży na całym świecie na stronie trekbikes.com i za pośrednictwem globalnej sieci dystrybutorów marki Trek. 

Info: trekbikes.com

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x