Trek pokazał lżejsze, nowe Madone SLR

Kategorie:

 

Materiał prasowy Treka nadesłany wraz z informacją o nowym modelu

 

Madone SLR: Najlepszy rower szosowy

 

Dzięki potrójnej broni, na którą składają się zaawansowana aerodynamika, najwyższa jakość jazdy i niezrównana integracja nie jest to niespodzianka, że to tym rowerem Mads Pedersen przywiózł zwycięstwo Szosowych Mistrzostwo Świata UCI 2019.

Tegoroczny Madone SLR cechuje się tą samą prędkością mistrzowską oraz gładkością IsoSpeed, ale teraz zbudowany jest z ultralekkiego włókna węglowego OCLV Serii 800, aby osiągnąć jeszcze lżejsze, szybsze przejazdy.

 

 

Włókno węglowe OCLV Serii 800

 

Włókno węglowe OCLV Serii 800 to najlżejsze i najbardziej zaawansowane włókno węglowe Treka w historii. Jest o 30% mocniejsze niż poprzednie tworzywo węglowe OCLV, lecz tak samo sztywne, dzięki czemu inżynierowie Trek mogą wykorzystać mniej materiału w narażonych na znaczne obciążenia punktach i zbudować lżejszą maszynę.

 

 

Rower wyboru Trek-Segafredo

 

Dzięki oszczędności na wadze ramy i specyfikacji całkiem nowego, ultralekkiego komponentu, kolarze Trek-Segafredo dosiądą Madone SLR, który jest aż o 450 g lżejszy niż poprzednik – bez żadnego uszczerbku na aerodynamice.

 

 

Dostępne w ramach Project One

 

Program budowy rowerów na zamówienie Project One firmy Trek pozwala rowerzystom zbudować ich idealny rower wyścigowy dokładnie tak jak tego chcą. Mogą nawet jeździć dokładnie tym co profesjonaliści z możliwością konfiguracji ich Madone SLR z tymi samymi ultralekkimi komponentami, które oszczędziły kolarzom Trek-Segafredo 450 g wagi.

 

Nowy Madone SLR jest dostępny od ręki poprzez szeroką sieć globalnych partnerów handlowych firmy Trek oraz przez Internet na wybranych rynkach na stronie trekbikes.com.

 

 

Dostępne modele:

 

Madone SLR 6 Disc

Madone SLR 7 Disc

Madone SLR 7 Disc eTap

Madone SLR 9 Disc

Madone SLR 9 Disc eTap

Rama z widelcem Madone SLR Disc

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x