TEST: BONTRAGER SOFTSHELL VELOCIS + KAMIZELKA CIRCUIT

Kategorie:

NA CHŁODNIEJSZE DNI

Bontrager dba o panie. W kolekcji znalazło się kilka ubrań, które pozwalają stworzyć zestaw dostosowany do różnych warunków pogodowych. Obok grubszego modelu Subzero jest i odrobinę cieńszy Softshell Velocis. Kamizelka Circuit pozwala dokomponować dodatkową warstwę. Tegoroczna wiosna sprawiła, że wszystkie zostały solidnie przetestowane. Uwaga, mają swoje męskie odpowiedniki! W przypadku rozmiarów zalecamy ostrożność, to ważne przy wyborze. Modele kurtek mają nie tylko różną grubość, np. rozmiar S w cieńszej kurtce ma też zdecydowanie węższy, kobiecy krój. Koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę.

Bontrager Velocis softshell

Poza tym wyposażenie jest bogate: trzy kieszenie z tyłu, plus dodatkowa na zamek oraz membrana z przodu, która zapobiega przewiewaniu i przemoknięciu z przodu. Kurtka jest jednak na tyle cienka, że poniżej 10 stopni konieczna może się okazać dodatkowa warstwa grzejąca na zewnątrz. Ze względu na krój pod spodem poza bazową bielizną nic więcej nie ma szans się zmieścić. Tym samym jest to bardziej model wiosenny niż zimowy. Praktyczny wydał się nam przedłużany tył z silikonowym paskiem zapobiegającym podsuwaniu się.

Na szosie krój sprawia, że kurtka nie szeleści i nie stawia dodatkowych oporów aerodynamicznych. Kamizelka jest na tyle lekka, że zawsze może znaleźć się pod ręką. Dodatkowy plus to kolor, który widać z daleka. Kamizelka, choć S, jest duża!

Cena: 579 zł (kurtka)/259 zł (kamizelka)

Info: trekbikes.com

PLUSY: zestaw na przejściową porę roku
MINUSY:
przesunięta rozmiarówka kurtki

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x