Szybciej. Nauka o prędkości w triathlonie

Kategorie:

Ponieważ: „Kolarstwo, wciśnięte między pozbawiające tlenu pływanie a wyczerpujący mięśnie bieg, jest dla triathlonistów największym wyzwaniem”. Każdy chce ukończyć zawody szybciej! Jim Gourley daje precyzyjną odpowiedź na pytanie, jak to zrobić, wskazując, co i o ile urwie minuty z końcowego wyniku.

Autor „Szybciej” przygląda się triathlonowi z punktu widzenia nauki. Wyjaśnia, w jaki sposób możesz naprawdę szybciej dotrzeć na metę. Dzięki jego radom zaoszczędzisz nie tylko czas w trakcie wyścigu, ale i pieniądze przy wyborze sprzętu.
„Szybciej” daje konkretne, poparte naukowymi badaniami wytyczne, w jaki sposób i z czym pływać, jechać i biec. Czy warto kupować lżejszy rower? Jaki sprzęt warto przypiąć do roweru? Co naprawdę jest aero? Jaka jest strategia na krótkie, a jaka na długie zawody? Między innymi na te pytania książka, a raczej jej autor, daje odpowiedź.

 

Rozdział 4. Rower: ciężar i aerodynamika

[…]

Zawsze gdzieś trafimy na urok koszyka, udoskonalonych korb czy kierownicy z włókna węglowego, szprych, siodełka itd. Pięć gramów tutaj, dziesięć gramów tam i tego wszystkiego trochę się nazbiera, prawda? Wkrótce będziesz o 500 gramów lżejszy. To jest pół kilograma!
Prawda. Lecz takie ulepszenie może kosztować kilka tysięcy złotych. Czy warto?
Niekoniecznie.

[…]

 

Autor: Jim Gourley
Wielokrotnie ukończył Ironmana. Znalazł się w składzie drużyny startującej w Race Across America, jednym z najtrudniejszych pod względem wytrzymałości wyścigów świata. Gourley uzyskał dyplom inżyniera astronautyki na amerykańskiej Air Force Academy. Pracował jako inżynier i wykładowca.

Przez ostatnie lata pisał o rozwoju nauki oraz technologii sportu. Jego artykuły ukazały się na łamach czasopism Triathlete, Inside Triathlon, LAVA, 220 Triathlon i 3/GO, a także w Peloton oraz Bicycle Times.

Wydawnictwo: Inne Spacery, innespacery.pl
ISBN: 978-83-64709-07-4

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: wydawca
Zdjęcia: wydawca

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x