Szosowy Klasyk w Ludwikowicach Kłodzkich – Góry Sowie jak Alpy

Kategorie:

Każda następna runda musiała być cięższa od poprzedniej, a meta na Przełęczy Sokolej była tego dnia najbardziej wymarzonym przez wszystkich zawodników miejscem. Na dystansie FUN mieliśmy do pokonania dwie rundy, ale dodać trzeba, że przed pierwszym okrążeniem trzeba było jeszcze dojechać na początek rundy z miejsca startu w Ludwikowicach Kłodzkich. Ten pierwszy podjazd do Sokolca był już sygnałem, że tego dnia łatwo nie będzie. Piękna, trudna trasa, fantastyczne widoki i zacięta rywalizacja – tak tego dnia wyglądała rzeczywistość sowiogórskiego Szosowego Klasyka.

 

Szosowy Klasyk w Ludwikowicach Kłodzkich

 

Zwycięzcy

Na długim dystansie w kategorii M2 najszybszy był Michał Czapla (Agrochest Team) przed Jakubem Chylińskim i Pawłem Wasińskim (Strefasportu.pl/ MW Invest). W M3 pierwszy był Adam Adamkiewicz (Strefasportu.pl/ MW Invest), który był tego dnia również najszybszy spośród wszystkich startujących zawodników. Drugi był Piotr Sułek (RMF FM Heg), a trzeci Marcin Fiołka (Fiołka Trans Cycling Team). W M4 zwycięstwo dla Damiana Bartoszka (Agrochest Team), drugi był Tomasz Kowalski (Bike Center Atak Sport Świdnica), a trzeci Roman Badura (Stowarzyszenie Rowerowy Bytom). M5 wygrywa Mariusz Piasecki, a drugi jest Grzegorz Rogoziński (obaj Diversey Team). Trzeci finiszował Dariusz Tessmer (Lefero Team Sport). W M6 najlepszy jest Zbigniew Soboń (Elmar Eska Team) przed Wiesławem Maroną (Romet Factory Team) i Andrzejem Pajorem (GVT Trzepaki). M65 to zwycięstwo Zdzisława Krawca (GTC Gracze). Na tym morderczym dystansie ścigał się również samotny przedstawiciel siedemdziesięciolatków – Krzysztof Łańcucki (SGR Stronie Śląskie).

 

Wśród Pań najlepsza w kategorii K2 była Klaudia Petters (Romet Factory Team) przed Czesławą Kruczkowską (OTR Interkol cx80 Team). K3 to Angelika Tlołka (Jas-Kółka) na miejscu pierwszym, Bożena Gomułka (24bike.pl) na miejscu drugim,  a Małgorzata Zimnicka (Huzar Bike Academy) na miejscu trzecim). Kategorię K45 na długim dystansie wygrywa Mariola Posmyk (Diversey Team), a K5 Małgorzata Chmielewska (NaSzosie Team).

 

Szosowy Klasyk w Ludwikowicach Kłodzkich

 

Dystans FUN to popis górskich sprinterów. W najmłodszej kategorii (M2) najszybciej na Przełęcz Sokolą wspiął się Tomasz Szrajber (Sokół Skamierzyce). Drugi był Patryk Śniegula (Elmar Eska Team), a trzeci Marcin Nowakowski (RMF FM Heg). W M3 pierwszy był Mikołaj Szewczyk (Bodyichoach Cycling Team) i był on również najszybszy w klasyfikacji open. Drugi był tego dnia Bartosz Prekiel (Road-Racing.pl), a trzeci Daniel Guszczak (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych). W M4 zwycięstwo odniósł Jarosław Zygmąt (Moto Jelcz Stelweld Rower Wrona), drugie miejsce zajął Adam Jaros (Eroe Racing Club), a trzecie Bogusław Wojtczak (Gryfów Śląski).

 

W M5 wygrał Ireneusz Ścięgaj (Spedycja Paw Bud) przed Stanisławem Biskupem i Pawłem Drabem (Rycerze Rolanda Maciejewski Team). W M6 pierwszy był Krzysztof Zalewski (Quest Road), drugi Marek Szymański, a trzeci Jan Paduch (RACC Wałbrzych). W kategorii M65 wygrał Ryszard Wrona (Moto Jelcz Stelweld Rower Wona) przed Franciszkiem Jowikiem (TFJ Delta Świdnica). Trzeci był Jan Czapliński (Rycerze Rolanda Maciejewski Team). W M7 na najwyższym stopniu podium stanął Lucjan Śliwiński, a drugi był Zdzisław Reps. W M75 najlepszy był Svatoslav Kovalczuk (Tandem, Ukraina) przed Franciszkiem Gustowskim (Huzar Bike Academy). Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team) wygrał kategorię pow. osiemdziesiątego roku życia.

 

Szosowy Klasyk w Ludwikowicach Kłodzkich

 

Panie: w kategorii M2 najszybciej z dystansem FUN uporała się Anna Gronowska (Brandovo). Za nią finiszowała Weronika Kaczmarek (Elmar Eska Team). W K3 pierwsza była Oksana Krysiuk, druga Katarzyna Kępa-Lorenowicz (Brandovo), a trzecia Alicja Nackowicz (GLKK Victoria). Kategorię K4 wygrywa Katarzyna Jocher (OTR Interkol cx80 Team) przed Urszulą Harkawą (BTR Nysa Team). Renata Kamińska najlepsza w kategorii K5, przed Ireną Łańcucką.

 

Szosowy Klasyk zakończył Kolarski Weekend w Gminie Nowa Ruda i w Ludwikowicach Kłodzkich. W sobotę mieliśmy deszczowy i błotnisty, przeprowadzony w ekstremalnych warunkach Bike Maraton, ale w niedzielę pogoda była już zdecydowanie lepsza – tak aby można było w pełni cieszyć się ściganiem na szosie.

 

Więcej na szosowyklasyk.pl

 

Szosowy Klasyk w Ludwikowicach Kłodzkich

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x