Szosowy Klasyk 2019. Ruszamy z zapisami!

Kategorie:

 

 

Tak jak w ubiegłym roku, wszystkie wyścigi przygotowane na ten sezon przez team Macieja Grabka pozostaną integralną częścią cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Ta wspólna kolarska inicjatywa doskonale się w roku 2018 sprawdziła i wypada się tylko cieszyć z faktu, że rynek kolarskich szosowych imprez dla amatorów stale się powiększa.

 

 

 

 

 

Szosowy Klasyk 2019

 

 

 

 

Cały cykl Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk 2019 to 11 wyścigów, a „klasyki” będą cztery: 14 kwietnia Miękinia (dzień po inauguracji Bike Maratonu), 7 lipca Szklarska Poręba (dzień po Ultra Bike Maratonie, na zakończenie Festiwalu Rowerowego), 3 sierpnia Grodowiec (dzień przed Bike Maratonem w Obiszowie) i 8 września Ludwikowice Kłodzkie (dzień po Bike Maratonie pod Wielką Sową)

 

 

 

 

Szosowy Klasyk 2019

 

 

 

 

Mamy więc w tym roku dwie naprawdę górskie edycje, a szosowy debiut Ludwikowic i potencjał okolicznych dróg sprawia, że niektórzy nie mogą się doczekać czekających tam przewyższeń i wrześniowego wyścigu. Nie zapominamy oczywiście o Izerskim Klasyku w Szklarskiej Porębie, a dwie „płaskie” edycje – Miękinia i Grodowiec również mają swoje atuty.

 

 

 

 

 

Szosowy Klasyk 2019

 

 

 

Jak zwykle na Szosowym Klasyku, zawodniczki i zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse – PRO i FUN, a zabezpieczona i oznakowana trasa będzie dostępna tylko dla kolarzy. Wyścigi odbywają się przy zamkniętym ruchu.

 

 

 

 

 

Szosowy Klasyk 2019

 

 

 

Ścigamy się we własnej kategorii wiekowej, osobno panie i osobno panowie. Zielone koszulki liderów już czekają. Będzie też klasyfikacja drużynowa.

 

 

 

 

 

Szosowy Klasyk 2019

 

 

 

Cykl Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk zaczynamy 14 kwietnia w Miękini, a kończymy w Sobótce 13 października Rundą Spadających Liści – dzień po finale Bike Maratonu, który również zostanie zorganizowany w Sobótce.

 

 

 

 

 

 

Szosowy Klasyk 2019

 

 

 

Opłata startowa na Szosowe Klasyki wynosi 80 PLN, a od każdego wtorku poprzedzającego zawody będzie to równe 100 PLN. Warto też skorzystać ze zniżkowych pakietów obejmujących od 3 do 11 startów.

 

 

 

 

 

 

 

Szosowy Klasyk 2019

 

 

 

Strona wyścigów: szosowyklasyk.pl

 

Zapisy: szosowyklasyk.pl/zgloszenia

 

 

 

 

 

 

 

Szosowy Klasyk 2019

 

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Szosowy Klasyk
Zdjęcia: Szosowy Klasyk

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x