PRO Discover, nowa gravelowa linia kierownic i toreb

Kategorie:

PRO Discover to wspólna nazwa dla wszystkich nowych modeli, która ma zadanie ułatwić ich identyfikację. Oczywiście jednocześnie dopasowano je wzajemnie, są też kompatybilne z komponentami Shimano. Cała kolekcja obejmuje dwie kierownice i cztery torby.

 

PRO Discover

 

Ben Hillsdon, PR Manager Shimano, prezentuje nam nowe modele z serii PRO Discover

 

PRO Discover

 

Kierownice PRO Discover

PRO w oparciu o swoje doświadczenie w produkcji kierownic szosowych i MTB zaprezentowało linie PRO Discover przeznaczoną do graveli, chcąc zapewnić lepszą kontrolę w różnych sytuacjach drogowych.

 

PRO Discover

 

Opcje obejmują model PRO Discover Medium Flair z wygięciem 12 stopni, dla jeżdżących długodystansowych i turystów szukających lepszej pozycji dłoni na górze i komfortu w dolnej pozycji.

 

Oraz model PRO Discover Jumbo Flare dla tych, którzy chcą mieć lepszą kontrolę w agresywnej pozycji, w czasie jazdy w terenie, co ma zapewnić wygięcie o 30 stopni. 

 

Obydwie kierownice wykonano z aluminium 6066, mają być też na takim poziomie cenowym, by przekształcenie dotychczasowego roweru szosowego w turystyczny było mało stresujące pod względem finansowym. 
 
 
PRO Discover
 
 

 

 
Kierownica o ugięciu 12 stopni ma być dostępna w rozmiarach 40, 42 i 44 cm (270 gramów), wygięcie dodaje ekstra 2,35 do kontroli po każdej ze stron.
 
 
Kierownica o ugięciu 30 stopni, która waży 280 gramów, dostępna będzie w szerokościach 42 i 44 cm, a poszerzenie pozwala uzyskać aż 55 cm, czyli 6,7 cm na stronę. 
 

Kierownice kompatybilne są z łacznikiem Shimano EW-RS910 Di2, co pozwala stworzyć czysty kokpit ze sterowaniem Di2.

 

PRO Discover

 

Torby PRO Discover

Jako uzupełnienie do kierownic firma zaprezentowała także linię czterech toreb PRO. 

 

Pro Discover

 

Torba na kierownicę o pojemności 8 l (PRBA0052) PRO Discover ma kieszeń główną, która może być otwarta z obydwu stron i usuwaną pokrywę. Trzy rzepy służą do montażu do główki sterowej, gumowe bloki zapewniają dystans od kierownicy. Przykrycie ma dodatkową gumę do zamocowania bagażu.

 

Pro Discover

 

Torba podsiodłowa PRO Discover (PRBA0053) zapewnia dużą przestrzeń bagażową dzięki pojemności 15 litrów, możliwy jest montaż do siodła i sztycy podsiodłowej, dodatkowy gumowy blok chroni ją przed wstrząsami, a sztyce przed rysowaniem. Odblaski i dodatkowe mocowania gwarantują widoczność oraz więcej opcji transportowych, wewnętrzne usztywnienie można usunąć, chcąc uzyskać więcej miejsca.

 

Pro Discover

 

Torba do ramy PRO Discover (PRBA0051) kryje się wewnątrz przednieg trójkąta i ma dwie części. Prawa jest większa i służy do przewożenia większych przedmiotów. Lewa przeznaczona jest na jedzenie i to, co chcemy wyjąć w czasie jazdy na rowerze. Całość montowana jest za pomocą trzech dużych rzepów. 

 

Pro Discover

 

 

Torba na ramę PRO Discover (PRBA0050) może być przykręcona do ramy, jeśli takie uchwyty są zawarte. Ma pojemność 0,75 l, wyposażona jest też w rzep, może być też montowana w ten sposób. Sama torba przeznaczona jest do transportu lub cennych rzeczy, ma też specjalny otwór do wyprowadzenia przewodów do ładowania.

Wszystkie modele wyposażono w miękkie rzepy, które mają nie rysować ram

 

 

 

Pro Discover

 

Naszym zdaniem 

Nowa seria PRO Discover pozwala przekształcić wiele typów rowerów w sprzęt wyprawowy. Aż cztery różne torby pozwalają zaś dostosować objętość sakw i ich umieszczenie do własnych potrzeb.

 

Nowe kierownice i torby mają być dostępne w sprzedaży od października.

Strona firmowa producenta pro-bikegear.com/global/en-gb

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x