Pożegnanie sezonu 2022 z Szutermaster w Bieszczadach!

Kategorie:

Michał Góźdź
Michał Góźdźhttp://www.etnh.cc
Naczelny redaktor gravelowego magazynu ETNH. Brzmi poważnie! Od 20 lat inspiruje do podróżowania po górach. Inicjator polskiej sceny enduro, obecnie pasjonat graveli, wyścigów ultra i bikepackingu. Stale trzymający rękę na pulsie aktualnych trendów.
spot_img

Zapowiadamy ostatnią już w roku 2022 edycję cyklu Szutermaster. Pogłoski jakie słyszeliśmy o planowaniu wydarzenia specjalnego i dodaniu do kalendarza jeszcze jednej lokalizacji sprawdziły się. Oto co będzie się działo w kolejny weekend i co już wiemy.

Nowa lokalizacja

Bieszczady, start niedaleko ujścia Solinki do Soliny w miejscowości Bukowiec (pow. leski, Gmina Solina). Piękne szutrowe drogi z widokami, stokówki w dzikich lasach. Oczy będą napawać fantastyczne widoki, zjawiskowy stary las, doliny dawnych wsi oraz strumienie rzeki San.

Nowa forma rywalizacji

Formuła Odcinków Specjalnych (OS) – nie będzie mierzonego czasu na całości, tylko na wybranych kilku fragmentach. Będą OSy różnorodne – takie bardziej pod górę, takie z górki jak i takie interwałowe. Tak, aby każdy znalazł coś dla siebie, a klasyfikacja weryfikowała wszystkie umiejętności. Na startach i metach OSów integracja, pogaduchy i dzielenie się wrażeniami z OSu (lub podkręcanie atmosfery wyścigu, jak kto woli). Trasy planowane brutto (czyli całość trasy do przejechania: OSy + dojazdówki) to 113 km i 63 km. Będzie też punkt odżywczy.

Fajrant i nagrody za cały sezon

Zgodnie z tradycją – będzie! W tym wyjątkowym momencie nagrodzeni zostaną też najszybsze uczestniczki i uczestnicy całego cyklu zawodów Szuter Master 2022.

Podkarpackie – przestrzeń otwarta

Finałowa edycja Szutermastera wraca do województwa Podkarpackiego, które jest partnerem całego cyklu zawodów. Trasy oczywiście nie pokrywają wszystkich atrakcji jakie oferuje Podkarpackie, ale jednodniowa formuła zawodów sprzyja zawsze poznawaniu okolic. Atrakcji tam nie brakuje, to wiemy, bo już od 2 lat chętnie wracamy w te okolice (powyższe foto pochodzi z pierwszej edycji Szutermastera rozegranej w Beskidzie Niskim w 2020 roku).

Więcej informacji na stronie organizatora: http://szutermaster.pl/
Link do zapisów: https://b4sportonline.pl/szuter_master/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czytaj dalej

Podobne artykułu

0
Would love your thoughts, please comment.x