Pomorska 500 nadchodzi, załoga Bike & Tour na pokładzie!

Kategorie:

 
Od Leszka Pachulskiego, podobnie jak inni startujący, dostaliśmy takiego maila, potwierdzającego, że wyścig się odbędzie!
 
 
Cześć, 
 
ze względu na Nasze wspólne bezpieczeństwo i przepisy prawa musimy dostosować formę POMORSKIEJ 500, tak aby uwzględnić obowiązujące w czasie pandemii COVID-19 rygory i maksymalnie zmniejszyć ryzyko sanitarne.
 
Na szczęście nikt już nie zabrania tego co najważniejsze, czyli możliwości jazdy na rowerze po magicznej i niepowtarzalnej trasie, a dzięki trackerom GPS mamy możliwość kibicowania Wam w najbezpieczniejszy sposób, czyli w internecie.
 
Przepisy prawa wprowadzające okreś lone zakazy i ograniczenia zmieniają się z tygodnia na tydzień i będziemy musieli się do nich dostosowywać, jednak już teraz biorąc pod uwagę aktualne regulacje, ale też troskę o Wasze bezpieczeństwo rezygnujemy z masowego (wspólnego) startu zastępując go startem indywidualnym, albo jeśli to będzie możliwe w max. 5-osobowych grupach.
W najbliższym czasie wszyscy zapisani zostaną poinformowani mailem o sposobie wyboru swojej „minuty startowej” tak aby w dniu 11 czerwca 2020, pomiędzy 5.00 a 12.00. odebrać swój tracker i rozpocząć swoją własną przygodę z trasą POM 500. Czas przejazdu będzie oczywiście uwzględniał wybraną minutę startową.
 
Z wyborem minuty startowej skorelowana będzie możliwość odebrania trackera, komina (który może być wykorzystany do zasłonięcia ust i nosa) oraz czapeczki kolarskiej.
 
Teren Ośrodka Frajda w Czarnocinie, na którym zorganizujemy stoisko wydawania trackerów i gdzie ma swój początek trasa POM500, liczy sobie 2,7 ha. Jest więc gdzie zachować zasady dystansu społecznego, także jeśli chodzi o miejsce dla rozstawienia odpowiedniej ilości namiotów.
 
Niestety nie możemy też zorganizować typowego „pasta party”, a posiłek zostanie przygotowany i wydany w jednostkowym opakowaniu – zgodnie z wymaganiami sanitarnymi.
 
Podobnie na mecie nie będzie możliwości typowego dla naszych imprez biesiadowania w namiocie. Póki co musimy ograniczyć się do zwrotu trackera i wydania medalu i posiłku „na wynos”. Zapowiadane zmniejszenie restrykcji sanitarnych może jeszcze zmienić powyższe ustalenia.
 
Dla nas to też niesłychane i niespodziewane utrudnienie, ale wiemy też, że formuła kolarstwa przygodowego i proponowane przez nas zasady korzystania z trasy POM 500 i trackerów, wynikające z epidemii COVID 19 odpowiadają Waszym potrzebom.
Oczywiście nic nie zwalnia nas ze zdrowego rozsądku i zachowania reżimu sanitarnego ograniczającego ryzyko zakażenia siebie i innych.
 
Bądźcie zdrowi
 
PS. Na trasie jest niesamowicie
PS2. Jeżeli ciągle kompletujecie bikepackingowy ekwipunek to z kodem: jp10pom500-2020 macie dodatkowe 10% rabatu na wszystkie produkty https://www.jackpacking.pl/
 
 

Będziemy kropkami!

 

Więcej o imprezie – pomorska500.pl/

Śledzenie on line – https://pomorska500.pl/live/

 

A tak wyglądał nasz poprzedni start w etapówce, tym razem Carpatia Divide

 
 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: Pomorska 500
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x