POC Ventral Lite najlżejszy kask w historii firmy

Kategorie:

Ventral Lite to najnowszy kask, który dołączył do rowerowej rodziny POC i najlżejszy, jaki kiedykolwiek firma wyprodukowała. Ventral Lite został zaprojektowany tak, aby osiągnąć optymalną równowagę między wagą, bezpieczeństwem i wydajnością.

Jako część superlekkiego pakietu dla kolarzy szosowych, wraz z Ventral Lite dostarczana jest kurtka Supreme Rain Jacket, która również została wyróżniona nagrodą Design and Innovation Award za innowacyjność materiału. Krótko mówiąc, jest to trójwarstwowa kurtka kolarska, która jest tak lekka i oddychająca, „że zapomnisz, że masz ją na sobie”.

Ventral Lite

Bazując na fundamentach Ventral Air i czerpiąc inspirację z modelu Octal, każdy aspekt Ventral Lite, od systemu regulacji i pasków po wyściółkę , został zaprojektowany tak, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo i ochronę przy możliwie najniższej wadze. Struktura została dopracowana tak, aby można było użyć EPS o różnej gęstości, a zewnętrzna skorupa jest precyzyjnie uformowana. Rezultatem jest kask, który w rozmiarze średnim CE waży zaledwie 190 g, a w rozmiarze małym niewiarygodne 180 g


Ventral Lite został doceniony za swoją innowacyjność i otrzymał niedawno nagrodę Design and Innovation Award. Kolejnym laureatem nagrody Design and Innovation Award jest kurtka Supreme Rain Jacket, która wyznaczy nowy standard dla kurtek rowerowych. Zawiera ona zaawansowany materiał z trzema warstwami, który waży zaledwie 51 g na metr, jest w pełni wodoodporny i „ma wskaźnik oddychalności, który sprawi, że nigdy się nie przegrzejesz”, jak zapewnia POC.

Szczegóły produktu – Ventral Lite


Niezwykle lekki – najlżejszy, jaki POC kiedykolwiek wyprodukował.
Certyfikowany zgodnie z EN 1078, CPSC 12.03, AS/NZ 2063
Mocna konstrukcja – Zmiany w konstrukcji skorupy i wyściółki zapewniają zwiększoną integralność strukturalną.
Wkładka EPS – Optymalizacja wkładki pozwala na zastosowanie wkładki EPS o mniejszej gęstości.
Lekka skorupa PC in-mold – Zewnętrzna skorupa PC jest precyzyjnie uformowana w celu zmniejszenia wagi, ale nadal zapewnia optymalną ochronę.
Nowy system regulacji rozmiaru – minimalistyczny i lekki system regulacji rozmiaru zapewnia precyzyjne i bezpieczne dopasowanie.
Przeprojektowane lekkie paski – regulowane i zoptymalizowane pod kątem oszczędności wagi.
Waga: EN1078B62 – Small 180 g, Medium 190 g, Large 210 g

Dostępność
Dostępne już teraz online i w wybranych sklepach detalicznych. Sugerowa cena – €270

Kurtka Supreme Rain Jacket


Czy to może być najlżejsza kurtka przeciwdeszczowa dla rowerzystów? Opracowana przy użyciu zaawansowanego technicznie 3-warstwowego wodoodpornego materiału o gramaturze zaledwie 51 g/m², kurtka (rozmiar średni) waży tylko 85 g, a mimo to „jest w stanie wytrzymać nawet najcięższe ulewy” jak za pewnia POC

Niezwykle lekka – dzięki zastosowaniu zaawansowanej technicznie 3-warstwowej tkaniny wodoodpornej o gramaturze zaledwie 51 g na metr kwadratowy.
Słup wody 20.000 mm i w pełni wodoszczelne, klejone szwy pozwolą Ci jeździć przez cały dzień, a deszcz będzie bezpiecznie trzymany na zewnątrz.
Oddychalność na poziomie 50.000g na metr kwadratowy w ciągu 24 godzin pozwoli Ci się pocić bez względu na wysiłek.
Niewiarygodny poziom komfortu i dynamiczne dopasowanie dzięki uszlachetnionemu materiałowi z poliestru o grubości 10 den i konstrukcji single jersey o grubości 60 gauge.
Przyjazny dla środowiska impregnat DWR bez fluorowęglowodorów poprawia ogólną wodoodporność.
Innowacyjny zamek błyskawiczny CF, zaprojektowany tak, aby był wodoodporny i łatwy do spakowania.
Kołnierz ma zintegrowaną kieszeń dla minimalistycznego pakowania, więc możesz go zawsze zabrać ze sobą.

Dostępność – online i w wybranych sklepach detalicznych. Sugerowana cena detalica – €490.

Więcej informacji: pocsports.com

PS nowy kask POCa już testujemy!

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x