Pedały Speedplay powracają w ulepszonej wersji Wahoo

Kategorie:

Nowa linia Wahoo Speedplay oferuje cztery opcje do wyboru dla kolarzy szosowych i triathlonistów, poszukujących wysokiej wydajności i dwustronnego działania. Wahoo z dumą ogłasza pierwsze poważne odświeżenie kultowej marki Speedplay od czasu wynalezienia pedałów w kalifornijskim garażu 31 lat temu.  

Nowa linia Wahoo Speedplay wyrasta z technologii zaprojektowanej po raz pierwszy w 1989 roku. Speedplay to jedyne na świecie pedały zaprojektowane specjalnie dla kolarstwa szosowego i triathlonu, bez odwoływania się do koncepcji i technologii z innych dyscyplin sportowych – i jedyne, które oferują dwustronne działanie. 

Ulepszenia w całej linii poprawią działanie i trwałość pedałów Speedplay, jak zapewnia Wahoo. Odświeżone modele mają niższą wysokość i lepszą aerodynamikę niż inne systemy, a także regulowany luz i opcje długości osi.

Nowa linia Wahoo Speedplay obejmuje modele COMP (149.99€), Speedplay ZERO (229.99€), Speedplay NANO (449.99€) oraz Speedplay AERO (279.99). Linia Speeplay zawiera dwie opcje twardości: Standard Tension (w zestawie z ZERO, NANO i AERO), oraz Easy Tension (w zestawie z COMP). Obie opcje są kompatybilne ze wszystkimi pedałami z nowej linii Speedplay i są wstecznie kompatybilne z wszystkimi wcześniejszymi modelami Speedplay Zero. Modele COMP, ZERO, NANO i AERO są dostępne w sprzedaży od dziś u dealerów Wahoo i na stronie WahooFitness.com.

Ulepszenia wydajności obejmują regulację luzu w zakresie 0-15 stopni, uszczelnione łożyska bez konieczności regularnej konserwacji oraz zwiększoną trwałość dzięki zmienionemu korpusowi pedałów. Wyeliminowano płaskie klucze na rzecz instalacji za pomocą klucza sześciokątnego. Model ZERO jest również dostępny w czterech długościach osi u dealerów Speedplay i specjalistów od fittingu, aby zapewnić zaspokojenie wszystkich potrzeb rowerzystów w zakresie dopasowania. 

W 2020 r. drużyna Education First – EF Pro Cycling Team jeździła na pedałach Speedplay, zdobywając najwyższe miejsca w wyścigach World Tour, w tym podium w Vuelta a Espana, kontynuując dziedzictwo World Tour dzięki pedałom, które wygrały wiele monumentów, w tym Tour de France, Paryż-Roubaix, Liege-Bastogne-Liege i Paryż-Nicea. W 2021 roku EF – Education First Nippo i Canyon//SRAM będą nadal jeździć z Speedplay. Do nich w peletonie dołączą Alex Dowsett i Owain Doull. Speedplay odniósł również sukces w triathlonie, jako najbardziej zwycięski pedał na Mistrzostwach Świata Ironman w Kona i wybór rekordzisty świata Jana Frodeno. 

„Przez większą część mojej kariery ufałem firmie Speedplay ze względu na ich niezawodność i możliwość indywidualnego dopasowania do pozycji mojej stopy. W ciągu roku pokonuję 20 000 km, a ulepszenia, jakie Wahoo wprowadziło w pedałach, dają mi pewność, że moje pedały będą działać idealnie, nadal zapewniając, że moja biomechanika pracuje na najważniejszym punkcie styku z rowerem” – powiedział mistrz świata Ironman Jan Frodeno.

Nowe pedały są wspierane przez istniejącą organizację sprzedaży Wahoo, zapewniając rowerzystom łatwy dostęp do pedałów Speedplay za pośrednictwem dealerów Wahoo i strony WahooFitness.com


Wahoo ma również przyjemność ogłosić piąty pedał, który zostanie dodany tego lata, aby uzupełnić linię. Bardzo oczekiwany POWRLINK ZERO to pierwszy na świecie dwustronny miernik mocy oparty na pedałach. POWRLINK ZERO będzie dostępny latem 2021 roku. Cena nie została jeszcze ustalona.

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x