Number 1 Race Across Czechia by Kamila Pociech

Kategorie:

Takie tam na Pustevnach po przejechaniu 1040 kilometrów (i 15 000 w górę) w ramach pierwszej edycji Race Across Czechia organizowanym przez @ultrabikers_cup.

 

Ten numer startowy wybieram sobie kilka miesięcy wcześniej, trochę ironicznie a trochę dla kurażu. W ramach zaklinania rzeczywistości (bo już przeczuwam jakim wpierdolem będą te przewyższenia) uparcie twierdzę też, że ja się nie ścigam, po prostu rower, góry i Czechy to połączenie idealne i jadę tam nacieszyć się widoczkami i wypić tyle Kofoli ile dam radę;)

Trasa nie zawodzi. Dostaję manto na podjazdach, a potem zachwycam się widokami. Wkurzam kluczeniem po miastach i miasteczkach, żeby zaraz odkryć piękne miejsca do których sama pewnie bym nie trafiła. Na kultowym Jeszted mijam w słońcu dziesiątki kolarzy, ale już na Velkiej Lhocie jestem tylko ja i deszcz. Jednego dnia zahaczam o radosną imprezę lokalsów i spędzam noc w dobrym hotelu, a następnego płaczę w toalecie na stacji benzynowej bo kryzys mocno (i Chris Cornell w radiu;)).


Pełen wachlarz wrażeń:)

Startowały ze mną jeszcze dwie dziewczyny – Polka @anna_koseska i Czeszka @helena_amte. Helena zaliczyła kraksę, a rower zamknięty na długie godziny w hotelowym schowku skutecznie opóźnił Anię, stąd moje pierwsze miejsce to raczej zbieg okoliczności więc nie bardzo jest się czym chwalić;)


Z drugiej strony – wystartowało 27 osób, dojechało do mety 23, ja byłam 15., co nie jest chyba takim najgorszym wynikiem jak na spanie po hotelach i mitrężenie czasu na postojach?;)

Tak czy inaczej wracam tam za rok i wam też polecam:)

#cycling#ultracycling#wymtma#wymtm#pustevny#raceacrossczechia#racz#pustevny#czechia#czechy#kolarstworomantyczne

PS Kamilę możecie śledzić na bieżąco przez jej instagramainstagram.com/rdzaniespi/

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Kamila Pociech
Zdjęcia: race across czechia
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x