Nowe siodło Brooksa zawiera „płynne drewno” i nylon pochodzący z recyklingu

Kategorie:

Brooks England ogłosił właśnie swoje „najbardziej ekologiczne” siodełko z serii Cambium. Nowe siodełko C17 Special Recycled Nylon wykorzystuje naturalną gumę pozyskiwaną w sposób zrównoważony by zapewnić komfort jazdy. Następnie nakłada się warstwę „pozostałości przemysłowych”, aby stworzyć półszorstką nylonową powierzchnię.

Brooks England produkuje również nosek i płytę tylną modelu C17 z intrygująco nazwanej substancji o nazwie Liquid Wood. Ten innowacyjny biopolimer pochodzi z produktów ubocznych przemysłowej produkcji papieru i, jak twierdzi Brooks, jest w 100% biodegradowalny.

Firma macierzysta Liquid Wood, Aesop Technologies, twierdzi, że substancja ta ma podobne właściwości termiczne i mechaniczne jak drewno, ponieważ zawiera te same główne składniki. Do kluczowych składników należą lignina, celuloza i cukry. Jak twierdzi firma Aesop, zastrzeżony materiał może być przetwarzany w konwencjonalnych systemach produkcji tworzyw sztucznych.

„Naturalna guma z drzew”, jak to ujął Brooks England, jest dość prosta do zrozumienia. Proces recyklingu nylonu jest nieco mniej oczywisty – marka pozyskuje nylon jako surowiec, na przykład z hali produkcyjnej, a następnie tka go w tkaninę, którą może wulkanizować do gumowej podstawy siodeł C17.

Siodło C17 Special Recycled Nylon jest dostępne w dwóch kolorach: kremowym i czarnym (debonair black). Jego cena zaczyna się od 140 euro, a waga ma wynosić 392 gramy.

Info: brooksengland.com

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x