Nowe buty grawelowe Shimano RX8

Kategorie:

Za podstawę posłużyły sprawdzone, topowe XC9, czyli wyczynowe buty do cross country. Ale po to, by obniżyć wagę, zachowano tylko najważniejsze cechy, w tym przede wszystkim supersztywną karbonową podeszwę. Poza tym zastosowano bieżnik z tworzywa o wysokiej odporności na ścieranie i stabilizację pięty. Wszystko po to, jak zapewnia firma, by połączyć wydajność pedałowania z możliwościami chodzenia po zejściu z roweru. 

 

Tylko gravel… 

 

Shimano zapewnia też optymistycznie, że buty są wprost stworzone do ścigania się w wyścigach gravelowych i mają zapewniać harmonijną równowagę między przekazywaniem mocy a komfortem jazdy przez cały dzień. Środkiem do tego ma być precyzyjna regulacja Boa IP1 z wygodnym pokrętłem. Dodatkowo zastosowano też wkładki Silvadur stay-fresh, które mają sprawić, że buty nie będą nieprzyjemnie pachnieć. 

Interesująca jest waga, ma wynosić tylko 265 gramów (rozmiar 42 dla jednego buta), czyli aż 60-65 gramów mniej niż buty XC9 i XC7 Shimano. Obniżenie wagi uzyskano dzięki zmniejszeniu wzmocnienia pięty, rezygnacji z możliwości montażu kołków oraz dzięki zastąpieniu jednego Boa IP1 rzepem (zostaje tylko jedno).
 
Nowy model RX8 dostępny jest w kolorach srebrnym i czarnym, w rozmiarach 38-50. Shimano zaleca użytkowanie butów z pedałami Shimano SPD M9100 lub M8100.

 

Więcej informacji: bike.shimano.com 

 

Shimano RX8

 

Shimano RX8

 

Shimano RX8

 

Shimano RX8

 

Shimano RX8

 

Shimano RX8

 

Shimano RX8

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: Shimano
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
1
0
Would love your thoughts, please comment.x