Nowa marka Udog wnosi świeże pomysły do butów rowerowych

Kategorie:

Na rynku pojawił się nowy producent butów rowerowych – włoski startup Udog i jego pierwsze buty do rowerów szosowych Tensione. Sznurowane, zbudowane z lekkich materiałów i podeszwy wzmocnionej włóknem węglowym Udog Tensione mają otulać wygodnie stopę i rozpieszczać ją komfortem.

Udog to zupełnie nowy startup rowerowy z siedzibą w Veneto we Włoszech, z produkcją butów w Chinach i jednocześnie projekt Alberto Fonte, który ostatnie 13 lat spędził w firmach Fizik, Pinarello i Kask. Nazwa firmy wzięła się od tego, że jest to firma z „niższej” półki. Zaczynają od butów szosowych ze średniej półki cenowej, wzmocnionych włóknem węglowym, wyposażonych w unikalną, sznurowaną konstrukcję, która ma być „pierwszym w historii butem kolarskim, który otula stopę kolarza od dołu do góry”, zapewniając zrównoważony komfort i wsparcie.

Dlaczego Udog Tensione mają być wyjątkowe?

Tensione zapewnia dopasowanie dzięki prostocie i możliwości regulacji tradycyjnych sznurowadeł w połączeniu ze specjalnym zestawem pasków z tworzywa, które otaczają stopę przy kości śródstopia. Te umieszczone w środkowej części buta paski rozciągają się bardziej od spodu, co pozwala na bardziej spersonalizowane uczucie „owinięcia” niż poleganie na tym, że cholewka buta rozciąga się i dopasowuje do kształtu stopy.

Udog nazywa swój opatentowany system Tension Wrap System (TWS) unikalnym, ale jest on podobny w swojej koncepcji do pętli wewnątrz Helixów Bonta, czy paska velcro w Vento Stabilita Fizika. Jednocześnie nie można nie zauważyć, że znacznie prostszy Udog Tensione jest również o połowę tańszy od któregokolwiek z tych butów. Więc może to jest kolejny istotny powód, aby po prostu trzymać się sznurowadeł.

Szczegóły techniczne Udog Tensione

Przy deklarowanej wadze 245 g jednego but (rozmiar 42), są one również sporo lżejsze niż większość porównywalnych cenowo modeli – czy to z zapięciem na pokrętło, czy na sznurowadła. Kompozytowa podeszwa szosowa z trzema otworami jest wentylowana w części palców i śródstopia oraz posiada gumową osłonę pięty i palców. Udog nazywa nylonową podeszwę wzmocnioną włóknem węglowym „jedną z najsztywniejszych” w porównaniu z innymi butami szosowymi o wzmocnionej kompozytowej konstrukcji, przyznając jej ocenę 7/10.

Dzięki zastosowaniu syntetycznej podeszwy Tensione oferuje „obszerną przestrzeń na palce i głęboki zapiętek”, pozwalając jednocześnie na dopasowanie hybrydowego systemu TWS i sznurowadeł, a nawet na zastosowanie wyjątkowo płaskiego zestawu sznurowadeł, które mają nie luzować się podczas jazdy.

Cena, rozmiar i dostępność

Udog oferuje buty szosowe Tensione w rozmiarach od 38-46 w wersji unisex. Buty są dostępne w sprzedaży od dziś na stronie firmowej w cenie 150 euro, w kolorze Pure Black lub Arctic White z czarnym paskiem TWS i szarymi wzmocnieniami – w tym darmowa wysyłka na cały świat dla zamówień złożonych przed końcem stycznia. Udog wspomina, że pierwszy model jest dostępny w ograniczonych ilościach już teraz.

info: udog.cc

MATERIAŁY PRASOWE
MATERIAŁY PRASOWE
Nie wszystkie materiały tworzymy samodzielnie. Część z nich pochodzi od partnerów zewnętrznych lub jest informacją prasową. Jeśli masz ciekawy temat i chcesz opublikować swój artykuł w Magazynie ETNH - skontaktuj się z nami.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

0
Would love your thoughts, please comment.x