Nowa kierownica Cadex GX gravel waży zaledwie 185 gramów

Kategorie:

Cadex GX, pierwsza dedykowana kierownica gravelowa od firmy produkującej wysokiej klasy karbonowe koła i komponenty, jest imponująco lekka.

Kierownica GX waży zaledwie 185 gramów w rozmiarze 40 cm (200 gramów w największym rozmiarze 46 cm), dzięki zastosowaniu jednoczęściowej formy, która eliminuje nadmiar materiału, wynikający z łączenia sekcji kierownicy. Cadex wykorzystuje tu tę samą technikę co w produkcji kierownicy szosowej, która waży jeszcze mniej, bo 160 gramów w rozmiarze 42 cm.

Dodatkowo, ten proces konstrukcyjny powoduje, że kierownica jest sztywniejsza, ponieważ eliminuje „zakładki” wynikające z łączenia poszczególnych sekcji. Cadex umieszcza również kompozyt karbonowy o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie tylko tam, gdzie jest to konieczne, aby zwiększyć sztywność i wytrzymałość przy minimalnej dodatkowej wadze.

Jako kierownica gravelowa, GX została zbudowana tak, aby zapewnić użytkownikowi większą kontrolę w terenie. Szeroka 16-stopniowa flara, wydłużone końce dolnego chwytu, 5-stopniowe odchylenie do tyłu oraz spłaszczony górny chwyt podnoszący komfortu dłoni to najważniejsze cechy nowej karbonowej kierownicy. Krótki zasięg 70 mm i spadek o 115 ułatwiają przejście pomiędzy pozycjami rąk. Dodatkowo nowa górna część kierownicy w kształcie litery D jest wyposażona w 5-stopniowe odchylenie do tyłu, co według Cadexa daje większą elastyczność i bardziej komfortową, naturalną pozycję dłoni.

GX kosztuje 2099 zł. Dostępny jest w rozmiarach 40, 42, 44 i 46cm i ma standardową średnicę zacisku 31,8 mm.

Więcej informacji: cadex-cycling.com

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x