Made in Italy: opony Pirelli P Zero Race z historycznej fabryki w Bollate

Kategorie:

W tym miesiącu tytan oponiarski Pirelli rozpoczął produkcję opon rowerowych P Zero Race w nowej fabryce w Bollate, we Włoszech, niedaleko siedziby głównej Pirelli. Według Pirelli, jest to „jedyna fabryka produkująca na skalę przemysłową opony rowerowe 'Made in Italy'”. Otwarta w 1962 roku fabryka została niedawno poddana procesowi modernizacji, aby umożliwić produkcję najwyższej klasy opon Pirelli – w tym opon rowerowych. Otwarcie zrewitalizowanej fabryki zbiega się również z obchodami 150. rocznicy powstania Pirelli. Choć fabryka już produkuje niektóre opony, zakończenie całego projektu planowane jest na początek 2023 roku.

Pirelli stawia na rowery z oponami P Zero Race

Według biura prasowego Pirelli, fabryka w Bollate może poszczycić się najnowocześniejszą automatyzacją procesów produkcyjnych i czerpie z ogromnego doświadczenia Pirelli w tworzeniu opon samochodowych o ultra-wysokich osiągach. Dzięki tej technologii każda opona jest wytwarzana z „niezwykłą precyzją geometryczną”, co jest jeszcze ważniejszym czynnikiem w przypadku opon rowerowych, zważywszy na ich niewielkie rozmiary i niską wagę.

Dzięki oponom P Zero Race Pirelli podpisało już kontrakty ze sportowcami z drużyn UCI, takich jak Trek-Segafredo i AG2R Citroën, a także z drużynami MTB Wilier Triestina-Pirelli i Canyon CLLCTV-Pirelli. Zaopatrują również zwycięski w Tour de France zespół UAE Team Emirates.

Info: velo.pirelli.com

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x