LIV przedstawia nowy rower przełajowy Brava Advanced Pro

Kategorie:

Marka Liv, która powstała, by jak najwięcej kobiet zaczęło jeździć na rowerach, przedstawia model Brava Advanced Pro. Rower z ramą z kompozytu węglowego przygotowano z myślą o przełajach. Jak zapewnia marka: „Zaprojektowany dla mistrzyń kolarstwa Brava Advanced Pro to zwinny rower do ścigania zapewniający wyjątkowe prowadzenie i maksymalne przyśpieszenie.” 

 

“Zaprojektowaliśmy model Brava Advanced Pro tak, aby od razu po wyjęciu z pudełka sprawiał wrażenie roweru specjalnie przebudowanego do kobiecej budowy ciała. Naszą intencją było zapewnienie zawodniczkom przełajowym wyjątkowej wydajności i kontroli, które przekładają się na lepsze wyniki podczas startów” – powiedziała Meg Hung, manager produktu w Liv. “Dlatego stworzyliśmy nową ramę i widelec wykonane z wysokiej klasy kompozytu węglowego, z systemem OverDrive2, unikalną konstrukcją dolnej rury, dzięki której rower będzie łatwiejszy do przenoszenia przez przeszkody na trasie wyścigów”.

 

Zbudowany zgodnie z filozofią projektowania Liv 3F, Brava Advanced Pro ma ramę i widelec wykonane z  kompozytu Advanced, których budowa uwzględnia anatomię kobiet, z geometrią opracowaną  na podstawie danych z wymiarami kobiet z całego świata. Wykorzystując te dane, Liv optymalizuje rozkład masy na rowerze, żeby rowerzystka przyjęła jak najlepszą pozycję na rowerze, tak, aby zmaksymalizować moc i wydajność. Liv współpracuje z profesjonalnymi zawodniczkami, testując z nimi prototypy, testy te mają wpływ na finalny produkt. Brava Advanced Pro został zweryfikowany przez zawodniczkę CCC-Liv Team Marianne Vos, siedmiokrotną mistrzynię świata w kolarstwie przełajowym. „W zeszłym sezonie przełajowym jeździłam na prototypie zupełnie nowego Brava Advanced Pro. Chociaż mój sezon był krótszy niż powinien, ten rower sprostał temu wyzwaniu i pozwolił mi przekraczać moje własne granice na trasie ”- powiedziała Vos. „Brava Advanced Pro to gotowy na wyścigi rower ze sztywną ramą, która zapewnia świetne prowadzenie i szybkie przyspieszenie. To połączenie – prędkości i kontroli, które są kluczowe dla odniesienia sukcesu w przełajach”.

 

Stworzony by wygrywać

 

Model Brava Advanced Pro został stworzony dla kobiet, które chcą roweru wyczynowego z najwyższej półki do wyścigów przełajowych i do treningów poza sezonem, który z łatwością poradzi sobie w zróżnicowanym terenie. Lekka rama ma sztywną, otwartą trójkątną konstrukcję, która ułatwia noszenie na ramieniu, a wyjątkowa konstrukcja rury dolnej w kształcie litery V skutecznie zapobiega przyklejaniu się dużej ilości błota.

 

Dominacja dzięki kontroli

 

System sterowania OverDrive2 i sztyca D-Fuse zapewniają lekką i zwinną jazdę z precyzyjnym sterowaniem. Stabilność przodu, wypłaszczona główka ramy, owijka na kierownicę Liv All-Condition i hamulce tarczowe zapewniają dodatkową pewność podczas zjazdów, pokonywania technicznych przeszkód oraz w ciasnych, szybkich zakrętach.

 

 

 

Brava Advanced Pro został zaprojektowany z nowym, niżej położonym zaciskiem sztycy, który zapewnia większą dźwignię dla maksymalnego ugięcia sztycy D-Fuse. Dzięki temu jeszcze lepiej pochłania wibracje spowodowane nierównościami nawierzchni i zapewnia większe uczucie komfortu podczas jazdy. Ponadto rama została zaprojektowana tak, aby pomieścić zarówno sztycę D-Fuse, jak i okrągłą, zdalnie regulowaną sztycę 30.9mm, oferując sportowcom możliwość modyfikowania konfiguracji w zależności od poziomu trudności trasy.

 

Specyfikacja i geometria modelu

 

 

 

Gotowy do ścigania

 

Dzięki takim rozwiązaniom jak 12mm osie przelotowe, napęd 1x, przestrzeń na opony o szerokości nawet 45mm i pełnemu zestawowi tubeless, Brava Advanced Pro jest super lekką maszyną gotową na trasy wyścigów cyclocross by zmierzyć się z drogami gruntowymi, szutrem, błotem i piachem.

 

„Istotną zaletą Brava Advanced Pro jest jego sztywność. Sztywność skrętna i pedałowania zostały zaprojektowane tak, aby dopasować się do skoków energii w watach i sił na zakrętach, z jakimi mają do czynienia kolarki podczas wyścigów, aby zmaksymalizować energię i osiągi zawodniczek oraz zmniejszyć zmęczenie. Ten rower naprawdę przypomina posiadanie tajnej broni na trasie ”- kontynuowała Hung.

 

Nowa Brava Advanced Pro będzie dostępna już wkrótce. Dowiedz się więcej na: https://www.liv-cycling.com/global/showcase/brava-advanced-pro

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x