Liv Cycling prezentuje nową serię Langma Disc 2022

Kategorie:

Liv Cycling, marka zaangażowana w popularyzację kolarstwa wśród kobiet, zaprezentowała dziś nową serię Langma Disc, „oferując kolarkom szosowym rower wyprzedzający konkurencję, jeszcze lżejszy, sztywniejszy i szybszy. Od wymagających entuzjastek kolarstwa po zawodniczki UCI WorldTour, seria Langma Disc oferuje rowery dla rowerzystek, które chcą prowadzić peleton i poszukują bezkonkurencyjnych osiągów.”

„Naszym celem jest projektowanie najbardziej zaawansowanych technologicznie rowerów na rynku i nowa Langma Disc nie jest wyjątkiem” – powiedziała Phoebe Liu, dyrektor brandingu w Giant Group obejmującej marki Liv, Giant, Momentum i CADEX. „Model ten bazuje na sukcesie poprzednika jako wszechstronny rower wyścigowy, który doskonale podjeżdża i zachęca do pewnego przekraczania swoich ograniczeń”.

Langma, której nazwa pochodzi od słowa „Czomolungma”, tybetańskiej nazwy Mount Everestu, została zaprojektowana jako uniwersalny rower wyczynowy, który świetnie sprawdza się na podjazdach. Langma Disc to najnowsza ewolucja aerodynamicznych profili rur i skrojonych na miarę punktów kontaktu, które zapewniają optymalne dopasowanie i maksymalne osiągi już od pierwszej jazdy. Całkowicie nowa Langma Disc została opracowana przez inżynierów Liv, projektantki, profesjonalne zawodniczki i we współpracy z wiodącymi ekspertami w dziedzinie aerodynamiki. Efektem jest najszybsza i najbardziej dynamiczna szosówka w ofercie Liv.

„Langma pierwszej generacji już jest wybitnym rowerem wyścigowym, a nasza nowa technologia ramy karbonowej podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej” – powiedziała Sophia Shih, główny inżynier ds. rozwoju rowerów szosowych w Liv Cycling. „W zeszłym roku nasz zespół WorldTeam testował prototypy, a jego opinie uwzględniliśmy w ostatecznym projekcie. Zaktualizowaliśmy geometrię, aby zapewnić kompatybilność z szerszymi oponami, zoptymalizowaliśmy stosunek sztywności do wagi i poprawiliśmy właściwości aerodynamiczne”.

Od wprowadzenia na rynek cztery lata temu Langma dowiodła swoich możliwości w wyścigach WorldTour, zajmując 47 pierwszych miejsc i zdobywając 6 tytułów mistrza kraju. Coryn Rivera wygrała na Langmie Mistrzostwa USA 2018, a Marianne Vos w ciągu dwóch lat z ekipą CCC-Liv Team odniosła na Langmie 23 zwycięstwa etapowe i generalne, w tym La Course by Tour de France, tytuł WorldTour kobiet i wiele innych. Po współpracy z kolarzami CCC-Liv (obecnie Liv Racing WorldTeam) na etapie testowania prototypów całkowicie nowy Liv Langma Advanced SL Disc został teraz oficjalnym rowerem na sezon wyścigowy 2021.

„Langma Advanced SL to niesamowity rower – szybki i wydajny”, powiedziała Lotte Kopecky, zawodniczka Liv Racing WorldTeam, świeżo po zwycięstwie na nowej Langmie w marcowym wyścigu Le Samyn des Dames. „Ma niesamowitą moc i szybkość reakcji, co buduje pewność siebie, kiedy jadę po zwycięstwo”. 

W polskiej ofercie Liv znajdziemy trzy modele z nowej serii:

  • Langma Advanced Pro 1 Disc
  • Langma Advanced 1 Disc
  • Langma Advanced 2 Disc

Serie Langma Advanced Pro Disc i Langma Advanced Disc 2022 wykorzystują technologię kompozytów klasy Advanced, rury o profilu ściętej elipsy i przeprojektowany, symetryczny widelec aero z karbonu. Całość uzupełnia integracja hamulców tarczowych i prześwit dla opon do 30 mm. Najwyższą wydajność i doskonałe dopasowanie zapewnia też całkowicie nowa kierownica Liv, siodełka Liv, sztyca Variant i koła z pełnym systemem tubeless.  

We wszystkich modelach rozmiary ram obejmują zakres XXS–L. Wybrane modele z nowej serii Langma Disc 2022 będą niebawem dostępne w sprzedaży. Znajdź lokalnego przedstawiciela Liv na www.liv-cycling.com.

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x