Limitowane edycja butów Shimano RX8 prosto na żwir

Kategorie:

 

Kolorystyka RX8 czerpie inspirację z kaktusa Santa Rita Prickly Pear Pear Cactus, pochodzącego z Arizony, Nowego Meksyku i Teksasu, i została zaprojektowana tak, aby „wspierać Twoje przygody na drodze,  niezależnie od tego, gdzie na świecie się znajdują”, jak ujęło to Shimao

Oryginalny RX8, wydany w czerni i srebrze w 2019 roku, szczycił się imponująco smukłą sylwetką, a nowa fioletowo-zielona odmiana nawiązuje do tej charakterystyki, eliminując tradycyjne wady butów off-roadowych, tworząc bardzo lekką konstrukcję (265 g, rozmiar 42) z możliwością amortyzacji stopy i sztywną podeszwą z kompozytu węglowego.

 

Komfort jest zaletą dla poszukiwaczy przygód na gravelach, a RX8 nie jest tu skąpcem. Posiada regulowane pokrętło Boa IP1 z podwójną mikroregulacją, wykończenie Silvadur Stay-Fresh na materiale wkładki (nie śmierdzi, mówiąc wprost), osłonę na piętę i regulowane podpórki pod łuk śródstopia. Odporne na ścieranie końcówki TPU, gumowe zderzaki na palce i piętę oraz zewnętrzna strona z wytrzymałej skóry syntetycznej sprawiają, że buty te również mogą wytrzymać uderzenia.

„Bez względu na to, czy wybierzesz nowy RX8, czy też oryginalną wersję, nadal otrzymasz to, co najlepsze z obu światów, sprawdzoną technologię wyścigów szosowych z pełną przygód wytrzymałością, która pomoże Ci jeździć dalej i szybciej.” tyle znów Shimano.

 

RX8 jest dostępny w nowej fioletowo-zielonej wersji od września. Oryginalne srebrne, czarne lub kobiece granatowe są dostępne do wyczerpania zapasów. Opcje rozmiaru obejmują standardowe rozmiary UE 38-50 lub szerokie 38-48.

 

Info: bike.shimano.com

 

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x