Lachlan Morton przejedzie wszystkie 21 etapów Tour de France plus transfery w swoim Alt Tour

Kategorie:

Każda drużyna w Tour de France ma ośmiu kolarzy, prawda? Aż do teraz. Tak jakby. Lachlan Morton dołączył do drużyny EF Education Nippo Pro Cycling jako dziewiąty kolarz, jadąc w swoim Alt Tour na Pola Elizejskie. Będzie jechał wszystkie 21 etapów i każdą pojedynczą przesiadkę, bez wsparcia, w celu pokonania peletonu do Paryża.

Lachlan wyruszył na tę niesamowitą solową misję w sobotę, krótko po Grand Départ peletonu z Brestu, w północnej Francji. Podczas gdy kolarze Tour de France przejadą 3 383 km z 42 200 m przewyższenia, Alt Tour Lachlana to 5 510 km z 65 500 m przewyższenia.

Co więcej, Lachlan będzie to robił całkowicie samodzielnie. Bez mechanika. Żadnego zespołowego autobusu. Żadnych kolegów z zespołu, za którymi mógłby się schronić. I… żadnych dni odpoczynku. Szacuje, że będzie musiał włożyć 238 godzin jazdy w ciągu 23 dni, aby pokonać peleton do Paryża. To średnio nieco ponad 10 godzin w siodle, każdego dnia.

Dlaczego? Lachlan’s Alt Tour to pomoc dla World Bicycle Relief. Jego partnerzy, EF Education i Rapha, przekazali 500 rowerów na rzecz organizacji non-profit, która dostarcza rowery najbardziej potrzebującym ludziom na całym świecie.

Ci, których zainspirowało wyzwanie Lachlana i którzy chcieliby go wesprzeć, mogą przekazać darowiznę na rzecz World Bicycle Relief. Darowizny te zostaną wykorzystane do zapewnienia jeszcze większej liczbie młodych ludzi rowerów, które są im niezbędne, by mogli zdobyć wykształcenie.

Dzięki rowerom czas podróży jest krótszy, co daje uczniom więcej czasu na naukę i zmniejsza absencję uczniów nawet o 28%.

Postępy Lachlana można śledzić na stronie Dot Watching prowadzonej przez firmę Rapha.

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x