KOMOOT CZ.2 PREMIUM – WIĘCEJ NIŻ PLANOWANIE

Kategorie:

DARMOWY TEST PRAKTYCZNY

 

Komoota używamy na co dzień, w ten sposób prezentujemy wam trasy, które przejeżdżamy albo planujemy przejechać. Najpierw jednak sami musieliśmy się do niego przekonać, a najłatwiej zrobić to w praktyce. W związku ze współpracą z Komootem w tym sezonie umożliwiono nam wypróbowanie opcji Premium, ale tak jak niemal każdy początkowo testowaliśmy wersję za free. Już podstawowa ma takie funkcje, jak mapy offline (pozwala oszczędzać baterię w komórce) i nawigacja głosowa, szczegółowe mapy jednego regionu (czyli np. okolicy domu, gdzie się jeździ najczęściej), także darmowe.

 

Komoot

 

MAPY I DOBÓR TRAS WEDLE WYBRANEGO TYPU ROWERU

 

Zanim kupi się pełen pakiet Premium można po prostu zainwestować w więcej map (1 region dodatkowy = 3,99 euro; zestaw regionalnych map = 8,99 euro; zestaw map świata = 29,99 euro). Ich aktualizacja odbywa się automatycznie, a płatność jest jednorazowa, nie ma żadnych dodatkowych kosztów. I na tym oczywiście można poprzestać. Co więcej, planując przejechanie tegoroczne Rapha Festive500 przekonaliśmy się, że Komoot często nawet w znanej okolicy potrafi wyznaczyć trasy, które pozwalają odkryć więcej, dzięki zbaczaniu z utartych szlaków. Wystarczy tylko wybrać typ roweru (szosa, gravel, MTB), cel. Resztę, czyli dobór właściwej trasy, zapewnia oprogramowanie. Jeśli ktoś nie chce albo nie lubi mieć telefonu na kierownicy, także eksport do urządzeń GPS jest bezpłatny.

 

Komoot

 

PAKIET

 

Po co więc Premium? Zestaw, który kosztuje rocznie 59,99 euro, ma wszystkie wspomniane funkcjonalności i mapy, ale i tzw. „wartość dodaną”, która może być interesująca szczególnie dla tych, którzy jeżdżą więcej i dalej. Pojedyncze funkcje mogą przydać się każdemu:

 

  • PLANOWANIE WIELODNIOWYCH WYPRAW

 

Komoot Komoot

 

Dzięki temu stają się prostsze. Wystarczy wybrać cel i liczbę dni, czyli etapów, które planujemy. Komoot odpowie od razu, ile kilometrów dziennie trzeba będzie przejechać, poda sumę podjazdów i określi stopień trudności trasy. Mapa trasy to oczywistość, ale już proste manewrowanie liczbą dni pozwala np. na zmianę stopnia trudności, czyli trasę bardziej dopasowaną do kondycji.

 

  • POGODA W TRASIE

 

Komoot

 

Dotyczy prognozy nie tylko temperatur, ale i opadów oraz kierunku wiatru, włącznie ze wskazówkami, co warto uwzględnić w wyposażeniu, bo będzie padać deszcz. Appka przy planowaniu bierze też pod uwagę długość trasy i np. to, że końcówka przypadnie po zmroku, więc przypomni o lampkach. Ta funkcja należy do naszych ulubionych. Prognoza zmienia się dynamicznie i ma zasięg lokalny. Sprawdziliśmy!

 

Komoot Komoot Komoot

 

  • MAPY DOSTOSOWANE DO DANEJ DYSCYPLINY

 

Mapy różnią się w zależności od typu uprawianego sportu. Szosowiec niespecjalnie musi być zainteresowany górskimi szlakami MTB. Wersja Premium pozwala na wybór map, a tym samym ciekawsze trasy.

 

  • KOLEKCJE

 

Lubicie dzielić się wrażeniami? Premium pozwala tworzyć kolekcje tras, by je powtórzyć, np. w łatwy sposób udostępniać je albo pokazywać znajomym czy fanom. Dostaną mapkę z przypiętymi zdjęciami we właściwych miejscach, czyli coś w stylu listy przebojów z największymi atrakcjami.

 

Komoot

 

  • SPECJALNE ZNIŻKI

 

na wyposażenie u partnerów Komoot to 10% na wszystko, w tym Shimano, czy Wahoo, i 5% na rowery, np. Treka!

 

  • MAPY CAŁEGO ŚWIATA OFFLINE zawarte są już w pakiecie!

 

Dalej nie jesteście przekonani? Premium można też po prostu wypróbować, płacąc tylko za miesiąc (kosztuje 5 euro). To wariant dla tych, którzy chcieliby korzystać ze wszystkich opcji np. w wakacje. Zdecydowanie polecamy danie appce szansy, choćby od wersji podstawowej. W czasach nadmiaru rzeczy ta przynajmniej nic nie waży, w końcu to tylko ikonka na ekranie!

 

Część pierwszą Poradnika o podstawowych funkcjach Komoota znajdziecie tutaj

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Wypad na weekend: Niskie szczyty Jutlandii

Cannondale przedstawia amortyzowanego gravela Topstone Lefty

W stronę Złotego Potoku: Jura Krakowsko-Częstochowska

Coffee Ride – Siewierz i Caffe Giro

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: Victor Lucas, Producent

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x