KIEROWNICA CADEX RACE MA ZAPEWNIAĆ PRZEWAGĘ NAD KONKURENCJĄ

Kategorie:

Z wagą 160g (przy szerokości 420 mm), kierownica CADEX Race ma zapewniać przewagę nad konkurencją. Stworzona bez kompromisów zapewnia komfort i kontrolę prowadzenia – jak mówi tajwańska firma, należąca do Gianta. „Przełomowy proces jednoczęściowego formowania eliminuje podatność na gięcie występujące w tradycyjnie produkowanych kierownicach i jest jednocześnie zgodny z najwyższymi wymaganiami. Bezkonkurencyjne i wszechstronne możliwości podczas sprintu, wspinaczki i skręcania – przez cały dzień.”

CHARAKTERYSTYKA

 • Proces jednoczęściowego formowania i układania włókna węglowego przekłada się na wyjątkową sztywność i trwałość z zachowaniem ultralekkiej wagi
 • Eliptyczny kształt baranka dodatkowo zwiększa sztywność i poprawia chwyt bez wpływu na wzrost wagi
 • 72mm zasięgu (dla szerokości 400mm, 420mm i 440mm) pozwalają na szybką i kontrolowaną zmianę położenia rąk na manetki
 • Płytki baranek sprzyja szybkiej i łatwej zmianie górnego chwytu na dolny
 • Spłaszczona tylna część sprzyja komfortowemu położeniu kciuków. Łagodnie zakrzywiona konstrukcja oferuje pewniejszy chwyt i wsparcie dłoni podczas całodniowych jazd
 • Jest kompatybilna ze złączem przewodów Shimano Di2 (EW-RS 910)

SPECYFIKACJA

 • Materiał: Włókno węglowe
 • Średnica obejmy: 31.8mm
 • Szerokość: 380mm / 400mm / 420mm / 440mm
 • Spadek:125mm (120mm dla szerokości 380mm)
 • Zasięg:72mm (68mm dla szerokości 380mm)
 • Waga: 154g (szerokość 380mm) / 157g (400mm) / 160g (420mm) / 165g (440mm)

PRECYZYJNIE WZMOCNIONY UKŁAD CADEX

Precyzyjnie wzmocniony układ wykorzystuje włókna węglowe odporne na rozciąganie tylko tam gdzie jest to potrzebne, tworząc mocną i sztywną strukturę z zachowaniem minimalnej wagi.

JEDNOCZĘŚCIOWY PROCES FORMOWANIA

Jednoczęściowa kierownica, wytwarzana bez spajania, wykorzystuje wysokiej jakości włókno węglowe z techniką precyzyjnego układania warstw, która jest zbliżona do metod stosowanych podczas budowy kół CADEX. W rezultacie otrzymujemy niezwykle wytrzymałą i responsywną kierownicę z najlepszą w swojej klasie wagą.

ZALECANA CENA DETALICZNA

1599 PLN

Info: cadex-cycling.com

CADEX to rezultat dążenia do tego, co wielu uważało za nieosiągalne. Odkrycie nowego materiału, z którego można wytworzyć znacząco szybsze koła. Siodełko stworzone na nowo, aby pasowało tak, jak żadne inne. Doskonałość opony bezdętkowej, która nawet zawodowców skłoni do porzucenia szytek. To dogłębne badania roweru i rowerzysty w ruchu. CADEX to dążenie do zupełnie nowego poziomu wydajności komponentów rowerowych – i jego osiągnięcie. Nasze dążenie do uzyskania najbardziej wydajnych komponentów rowerowych wspierają solidne podstawy: niezrównana wiedza techniczna, mistrzowskie opanowanie materiałów następnej generacji, inwestycje w zaawansowane procesy produkcyjne oraz gotowość do przekraczania kolejnych granic w badaniach nad rowerami i rowerzystami w ruchu oraz ścisłej współpracy z profesjonalnymi zespołami i sportowcami.

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x