III Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice już jutro!

Kategorie:

W tym roku III edycja CX Katowice organizowana jest w ramach Pucharu Polski, dzięki czemu na starcie pojawi się czołówka polskiego kolarstwa oraz goście z zagranicy! Biuro zawodów, tak jak i w minionych edycjach, zlokalizowane zostanie w hotelu Silesian i będzie czynne w dniu zawodów od godziny 800. Miasteczko zawodów ulokowane będzie na Dolinie Trzech Stawów, dojazd od ulicy Lotnisko przy kąpielisku.

W tej edycji pomimo rangi Pucharu Polski przygotowano tzw. wyścig OPEN, czyli wyścig dla każego kto chciałby się sprawdzić na trasie III CX Katowice, a nie posiada licencji PZKol. W zawodach OPEN dozwolony jest start na dowolnym rowerze, także MTB, a wśród kategorii wyróżniono 3 kategorie wiekowe męskie oraz 2 damskie.  Dodatkowo w wyścigu OPEN pierwsze 3 Kobiety i pierwszych 3 Mężczyzn na mecie zostanie uhonorowanych specjalnymi nagrodami. Tak jak i w latach ubiegłych teren Doliny 3 Stawów zostanie wykorzystany w 100%, a trasa obfitować będzie w długie sekcje piaszczyste i trudne odcinki techniczne. 

Specjalnie dla tych, którzy w dniu zawodów nie będą mogli pojawić się w Katowicach przygotowano kanał internetowy z transmisją live z wyścigu wraz z komentarzem. 

https://www.youtube.com/watch?v=nV6ddj8h0h4 

Co więcej w dniu imprezy nie zabraknie gości specjalnych oraz znakomitości ze świata kolarstwa m.in. Mistrzynie Świata i Europy. Organizator przewidział także atrakcje dla kibiców, którzy pojawią się w miasteczku zawodów w dniu imprezy. Między innymi odbędą się pokazy i nauka pierwszej pomocy, a dla najlepiej kibicujących przygotowano niespodzianki. Ponadto organizator przygotował atrakcyjne nagrody, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów zaraz po dekoracji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sportpelenpasji.pl, gdzie dostępny jest regulamin imprezy oraz na wydarzeniu na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1683456061873637/

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa oraz kibicowania zawodnikom na trasie!

BIKE jest partnerem medialnym imprezy.


 

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: organizator
Zdjęcia: organizator

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x