Gravel Adventure już w najbliższą sobotę!

Kategorie:

18 czerwca w Świeradowie – Zdroju odbędzie się polska eliminacja do tegorocznych gravelowych Mistrzostw Świata – Gravel Adventure presented by Eroe.cc. 

Impreza wchodzi w skład Trek UCI Gravel World Series. Rozgrywany na trzech dystansach wyścig poprowadzony jest po szutrowych i leśnych drogach Gór Izerskich. Będzie też oczywiście trochę wąskich ścieżek i singli, ale konfiguracja trasy sprzyja tej właśnie odmianie kolarstwa. Na chwilę więc zapomnijmy o głazach, kamieniach, korzeniach i błotnych koleinach, które znamy z tras maratonów MTB. Wyścigi gravelowe – tak jak ten w Świeradowie – są jednak dostępne również dla rowerów górskich i nic nie stoi na przeszkodzie aby w sobotę wystartować na „góralu”.

Rejestracja zawodników będzie możliwa do piątku i zakończy się dzień przed zawodami. W piątek biuro zawodów Gravel Adventure pracować będzie na miejscu startu i mety (dolna stacja kolei SKI & SUN) w godzinach 17:00 – 19:00. Odprawa techniczna rozpocznie się o 19:30.

W sobotę biuro zawodów rozpocznie pracę od 7:00.

Pierwszy start (Gran Fodno, 100 km) – 9:00.

Drugi start (Medio Fondo, 67 km) – 9:30

Trzeci start (Mini Fondo, 39 km) – 10:00

Jest już gotowy i dostępny racebook wyścigututaj

W tym pliku zawodnicy i kibice znajdą wszystkie niezbędne informacje na temat zawodów – program dnia, godziny pracy biura zawodów, podział na kategorie wiekowe, wskazówki dojazdu, lokalizację bazy wyścigu, a przede wszystkim informacje o trasach, mapy, profile itd.

Tak prezentują się trasy Gravel Adventure:

Link do zapisów i rejestracji zawodników – tutaj

Więcej na: https://www.graveladventure.pl/

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x