Górny Śląsk gravelowo czyli Trzy Hałdy Race

Kategorie:

Jak można przeczytać na stronie FB wydarzenia:

 
„Regulamin wyścigu Trzy Hałdy Race
– Wyścig przeprowadzany jest według formuły Self Supported. Oznacza to, że zawodnicy muszą sami poradzić sobie z ewentualnymi problemami czy awariami na trasie. Pomoc z zewnątrz lub przez innych zawodników jest zabroniona.
– Obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego. Wszystkie drogi, przejazdy kolejowe i skrzyżowania na trasie wyścigu są czynne. Należy zachować szczególną ostrożność w tych miejscach oraz dostosować się do znaków i świateł drogowych. Trasa będzie nieoznakowana. Na każdej z hałd będzie punkt kontrolny, gdzie zawodnicy będą musieli się zameldować. Punkty będą czynne przez określony czas.
– Trzeba poruszać się po wyznaczonym śladzie. Każdy zawodnik będzie zobowiązany wgrać plik udostepniony przez organizatorów. (Na link do trasy musicie jeszcze chwilę poczekać) .
– Zakaz jazdy dwójkami, w grupach lub na kole (tzw. drafting”).
– Wymagana jest jazda w kasku sztywnym przez cały czas wyścigu.
– Wymagane jest ubezpieczenie OC/NNW (może być jednodniowe). Będzie to weryfikowane w dniu wyścigu. Bez niego nie będziecie mogli wystartować.
– Każdy zawodnik musi mieć naładowany telefon.
– Oświetnienie jest nieobowiązkowe lecz wskazane z racji jesiennej aury.
– Wskazane jest mieć przy sobie zapasową dętkę, łatkę, multitool, łyżki do opon, pompkę.
– Rower, na którym chce wystartować zawodnik musi być w pełni sprawny oraz musi radzić sobie w trudnym terenie. Do wyścigu dopuszcza się rowery gravelowe, przełajowe, crossowe, mtb, cxss.
– Najprawdopodobniej w dniu wyścigu nadal panować będzie pandemia COVID19, dlatego każdy uczestnik obowiazkowo musi mieć przy sobie maseczkę ochronną oraz rękawiczki. Dotyczy to momentów rejestracji oraz afterparty.
– Choć to wyścig, nie każdy musi to tak traktować. Kolarstwo romantyczne też będzie mile widziane. Na trasie będą piękne widoki w industrialnych klimatach. Będzie dużo okazji do zrobienia świetnych zdjęć na które oczywiście liczymy po wyścigu.”
 
 
Wygląda na to że jedziemy!
 
 
 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia: organizator
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x