Fizik Vento Argo 00 najlżejsze siodło szosowe z krótkim nosem

Kategorie:

Fizik przedstawił swoje najlżejsze, jak dotąd, siodełko z krótkim noskiem, zaprojektowane z myślą o agresywnej, aerodynamicznej pozycji, idealnej podczas wyczynowych wyścigów szosowych. Deklarowana waga? Zgrabne 134 g w wersji o szerokości 140 mm. Za niską masę odpowiada skorupa wykonana w całości z włókna węglowego oraz jednoczęściowy stelaż. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Wsparcie sportowej geometrii

Fizik zaprojektował Vento Argo 00 jako uzupełnienie do rowerów szosowych o agresywnej geometrii. Konstrukcja z opuszczonym, krótkim noskiem i ergonomicznym wycięciem ma pomóc kolarzom w uzyskaniu lepszej postawy podczas jazdy, ponieważ opuszczony nosek wspiera kość łonową, gdy miednica obraca się do przodu, aby dodać mocy lub poprawić aerodynamikę. Może to oznaczać przejście do bardziej agresywnej pozycji, a nawet przejście z pozycji siedzącej do stojącej w przypadku wysiłków o charakterze eksplozywnym lub przyjęcie bardziej wysuniętej do przodu, aerodynamicznej pozycji podczas zjazdów.

Vento Argo 00, dostępne w wersjach o szerokości do wyboru 140 mm lub 150 mm, ma 265 mm długości. Przy szerokości 75 mm siodełko ma długość 114 mm do nosa. Posiada ergonomiczne wycięcie, zmniejszające nacisk w okolicy krocza, które zostało opracowane na podstawie szczegółowej analizy nacisku i wkładu ekspertów medycznych.

Stelaż o wymiarach 10 mm x 7 mm ma unikalną jednoczęściową konstrukcję – Fizik nazywa ją Mobeus. Zbudowano ją z bardzo sztywnego włókna węglowego zoptymalizowanego pod kątem maksymalnego transferu energii.

Cena i dostępność

Fizik Vento Argo 00 jest dostępny u wszystkich dystrybutorów Fizika w cenie 275 USD / 275 GBP / 275 EUR.

Info: fizik.com

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: Fizik
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x