FESTKA X Glörious Collab

Kategorie:

Matt Stanbury ma charakter. Z wykształcenia grafik, a z serca kolarz, od dłuższego czasu podważa na Instagramie wizerunek sportowca-amatora, prowadząc swój profil Glörious, ostatnio przemianowany na rock_n_donuts. Jego przekonanie, że jazda na rowerze (lub jakikolwiek inny sport uprawiany hobbystycznie) powinna przede wszystkim sprawiać przyjemność, wyraźnie przemawia do 38 tysięcy jego obserwatorów. Jego pączkowy fetysz, przedstawiony na serii zaprojektowanych przez niego koszulek, stał się jego żartobliwym znakiem rozpoznawczym w świecie zbyt wielu obsesji na punkcie prędkości i kalorii.

Biorąc pod uwagę fakt, że Festka od dłuższego czasu jest ulubionym rowerem szosowym Matta, było tylko kwestią czasu, kiedy zrobią wspólny projekt. Koszulka była w planach już od jakiegoś czasu, ale gdy Matt okazał zainteresowanie kupnem roweru FESTKA Scout, marka zaproponowała mu, by sam zaprojektował dla niego wzór.

Będąc płodnym artystą, wpadł na kilka pomysłów. Jednym z nich był fajny pop-artowy schemat, który od razu wpadł w oko Tomowi Hnidzie, dyrektorowi artystycznemu Festki: „Od jakiegoś czasu myślałem o zrobieniu roweru w stylu pop-art, więc kiedy Matt przedstawił swój pop-artowy schemat, moje serce zatrzepotało”.

Kontrastujące bloki śmiałych kolorów stanowią doskonałe tło dla nieprawidłowo rozmieszczonych kropek, tak typowych dla nadruków w stylu pop-art. Projekt spodobał się Festce tak bardzo, że postanowiła zaoferować go w limitowanej serii.

Pytając Matta o cokolwiek, zawsze uzyskasz ciekawą odpowiedź. Jego projekt dla Festki nie jest wyjątkiem: „Pop art polegał na zacieraniu granic i był radykalny jak na swoje czasy. Ja lubię zacierać granice między jedzeniem ciastek a rowerami! Pop art wyrażał się poprzez parodię, a to jest moja parodia jazdy na rowerze! Pop art słynął także z rozpoznawalnych, dowcipnych, jaskrawych i odważnych kolorów! Glorious i Festka stworzyli najlepszą ruchomą galerię Pop artu… i maszynę do robienia pączków!”.

Dla osób, które nie są fanami rowerów, ale podoba im się ten projekt, w sklepie internetowym Festka dostępna jest koszulka.

Edycja jest ograniczona do dziesięciu ram: jedna dla Matta i dziewięć na sprzedaż. Każda rama będzie oryginalna ze względu na drobne różnice w kropkowanych segmentach wzoru.

Ramy Festka vs. Glörious są dostępne jako frameset lub kompletny rower. Ponieważ ramy będą budowane na zamówienie, możliwe jest uzyskanie niestandardowej geometrii.

Ceny zestawów ram wynoszą 7 790 EUR. Cena kompletnego roweru zależy od wyboru komponentów i zaczyna się od 10 690 EUR.

Wzór Donut Machine jest dostępny tylko dla rowerów FESTKA Scout.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:
festka.com/glorious
festka.com/journal/rock-n-donuts
festka.com/eshop/glorious-t-shirt

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: Dave Morgan
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x