CYKLO Gdynia 2015 już 6 września!

Kategorie:

Tradycyjnie są to:
– wyścig dla amatorów o długości 40 km, dedykowany początkującym, którzy chcą spróbować swoich sił w szosowym ściganiu
– dystans 125 km dla ambitniejszych amatorów, którzy zataczając pętlę na Kaszubach odwiedzają najpiękniejsze i najbardziej „kolarskie” zakątki tego terenu
– dystans łączony (mała + duża pętla = łącznie 165 km) dedykowany zawodowcom. Tu spodziewamy się mocnych
składów z całego kraju, ponieważ wyścig został wpisany do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego! Pierwszy raz w historii CYKLO Gdynia przyjeżdża zawodowa ekipa zagraniczna z Litwy!
– czwarty dystans to nowość, którą wprowadzamy w tym roku – Dystans Rodzinny, przejazd na odcinku ok. 6 km oczywiście również ze startem i metą na Skwerze Kościuszki.

 

W takich samych okolicznościach i pełnej infrastrukturze, kilka godzin po Paradzie finiszować będą dystanse dłuższe. Tu nie mamy żadnej klasyfikacji, a każdy uczestnik może liczyć na pamiątkowy medal. Jeśli chodzi o amatorów, przede wszystkim jest to dobra zabawa z dodatkiem pozytywnej rywalizacji. To również jedyna w roku okazja, kiedy drogi publiczne są zamknięte i mamy możliwość jazdy w komfortowych warunkach bez obawy o bezpieczeństwo.
Pofałdowana charakterystyka trasy (zarówno małej jak i dużej pętli) również wpłynie na poziom rywalizacji, już pierwsze przewyższenia, m.in. start ostry na ul. Małokackiej pod Witomino, spowodują przetasowania w grupie i każdy z uczestników znajdzie się w grupie odpowiadającej swoim umiejętnościom (w zabezpieczeniu trasy łącznie brać będzie udział ok. 400 osób!)

 

Mimo iż jest to wyścig szosowy nie wymagamy startu na rowerze szosowym! Zakładamy pełną dowolność, jeśli chodzi o rozmiar koła i grubość opony. Oczywiście dla bezpieczeństwa pozostałych uczestników zabroniony jest start na rowerach czasowych.

 

Niecierpliwie czekamy na przylot trzykrotnego i aktualnego Mistrza Polski Tomasza Marczyńskiego, który został naszym Ambasadorem i przylatuje do nas specjalnie z Hiszpanii. Tomek udowodnił, że jest w znakomitej formie, zajmując najwyższą lokatę wśród startujących Polaków na Tour de Pologne. Wyścig w Gdyni będzie jego drugim i zarazem ostatnim startem w tym sezonie w kraju w biało-czerwonej koszulce Mistrza Polski.

 

W wyścigu dla amatorów rywalizować będą m.in. strażacy. Impreza została wpisana do Kalendarza Pucharu Polski Państwowej Straży Pożarnej i objęta jest Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Na Skwerze na wszystkich czekać będzie pokazowe strażackie miasteczko, gdzie będzie można podziwiać m.in. najnowocześniejszy sprzęt.

 

Zapraszamy do Gdyni 6 września!

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Organizator
Zdjęcia:

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x