Centrum testowe: POC VENTRAL TEMPUS SPIN

Kategorie:

Poc Ventral Tempus Spin miał zostać pokazany wiosną tego roku, ale okoliczności sprawiły, że zawodnicy sponsorowani przez markę nie mieli okazji sprawdzić go podczas Paryż-Roubaix czy Wyścigu dookoła Flandrii.

Co w nim tak specyficznego?

Z pozoru to zwykły kask, ale przykrycie otworów w skorupie z przodu sprawia, że lepiej chroni przed warunkami atmosferycznymi. Potwierdzam, to działa! Jeśli więc jeździcie przez cały sezon i potrzebujecie dodatkowej ochrony, kask może być interesującą propozycją, tym bardziej, że ma jaskrawy, pomarańczowy kolor, który widać z daleka. Ale uwaga, skorupy nie da się usunąć, jest to więc propozycja raczej na chłodniejszą porę roku. Powód braku opcji jej zdjęcia okazał się prozaiczny – musi być zamocowana na stałe zgodnie z przepisami UCI.

POC VENTRAL TEMPUS SPIN

To samo dotyczyło podobnego Lazera Aeroshell, w którym w wersji zawodniczej skorupa również była przyklejona na stałe. Poza tym Poc Ventral Tempus Spin jest niemal identyczny jak popularny model szosowy Ventral Air. Rozmiarówka Poca jest lekko zaniżona! Warto dokładnie ją przestudiować przed zakupem, np. testowane M jest małe (a L tylko minimalnie większe, bo o 2 cm obwodu). Dodatkowo warto uwzględnić czapkę pod spód!

Waga: 310 g
Cena: 1150 zł
Info: pocsports.com

PLUSY: dodatkowa ochrona przed warunkami pogodowymi
MINUSY: wyspecjalizowany

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: producent

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x