CENTRUM TESTOWE: FIZIK X4 TERRA POWERSTRAP

Kategorie:

W dobie wąskiej specjalizacji nazwa buty gravelowe nie brzmi już absurdalnie, jeszcze mniej, gdy zacznie się ich używać. Fakt, że w miejsce typowych szosowych bloków producent wprowadza interfejs z MTB z dwoma otworami sprawia, że chodzenie jest zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze.

UDANY KOMPROMIS

Fizik X4 Terra Powerstrap

W przypadku Fizików dostajemy jeszcze dwa rzepy, co upraszcza obsługę. Pokrętła Boa są obecnie najmodniejsze, co wydaje się uzasadnione, ponieważ działają bardzo dobrze. Dopasowanie butów oddzielnie w różnych miejscach działa świetnie, gumowane paski są pancerne. But, choć na taki wygląda, nie jest delikatny. Także podeszwa to udany kompromis sztywności i ułatwień w chodzeniu (ma oznaczenie 6 Fizika, którego nie da się przełożyć na inne systemy), co oznacza tyle, że jest sztywna tylko odrobinę mniej niż klasyczne buty szosowe, a stopy nie bolą, gdy trzeba się kawałek przejść.

Fizik X4 Terra Powerstrap

Tym bardziej, że podeszwa jest zaokrąglona, ułatwiając chodzenie. To nie są jednak buty na błoto, bieżnik jest umiarkowany. Rzepy trudno reguluje się w czasie jazdy, to jedyny niuans rozwiązania, na który niektórzy mogą narzekać.

Waga: 584 g (42)
Cena: 659 zł
Info: 7anna.pl

PLUSY: dobre dopasowanie do stopy, bardzo dobre wykonanie
MINUSY: problematyczna regulacja w czasie jazdy

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: Grzegorz Radziwonowski, producent

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x