Bontrager prezentuje zupełnie nową linię kół Aeolus

Kategorie:

Sprawdzone, stabilne konstrukcje Aeolus zapewniają swobodną prędkość bez dodatkowego obciążenia i powstają dzięki wiodącemu w branży procesowi nakładania warstw włókna węglowego OCLV marki Bontrager. Nowe modele kół z włókna węglowego Aeolus są dostępne w trzech wersjach, aby dać rowerzystom więcej możliwości, jeśli chodzi o spodziewane osiągi i zróżnicować ceny: RSL (Race Shop Limited), Pro i Elite.

 

Aeolus RSL 37

 

Te wykonane z najlepszego włókna węglowego OCLV Bontrager ultralekkie koła w rozmiarze 37 mm mają zupełnie nowy kształt obręczy, która jest szybsza niż głębsze koła i lżejsza niż płytsze obręcze, a jednocześnie zachowuje odpowiednią stabilność. W porównaniu z poprzednimi modelami nowy kształt jest o 30% głębszy, co sprawia, że są one o 11% szybsze niż poprzednio i ważą zaledwie 1325 g na zestaw — 55 g mniej niż poprzednie modele.

 

„Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy koła Aeolus RSL 37s dla profesjonalistów z drużyny Trek-Segafredo” – powiedział Graham Wilhelm, dyrektor ds. kół i opon w Bontrager. „Są to najlepsze koła wyścigowe. To najlżejsze koła z włókna węglowego, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy, dodające prędkości i pewności siebie podczas każdej jazdy”.

 

Aeolus Pro 37

 

 

Dzięki zupełnie nowemu kształtowi i konstrukcji obręczy, jak w przypadku modelu RSL, koło Aeolus Pro 37 wnosi najnowszą technologię, prędkość i masę do profesjonalnego pułapu cenowego.

 

Aeolus Elite 35 i Aeolus Elite 50

 

 

Te wysokowartościowe, wysokowydajne koła są zbudowane z wykorzystaniem szybkich, sprawdzonych kształtów D3 i zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu większej liczbie rowerzystów zalet włókna węglowego, czyli lekkości, wyglądu i świetnego prowadzenia. Koła Aeolus Elite są dostępne w wersjach o głębokości obręczy 35 mm i 50 mm.

 

Pewność włókna węglowego

 

Jak wszystkie obręcze z włókna węglowego marki Bontrager cała linia Aeolus jest objęta dożywotnią gwarancją. Ponadto są one wspierane przez program Carbon Care — jeśli rowerzysta uszkodzi swoje koła podczas jazdy w ciągu pierwszych dwóch lat posiadania, Bontrager je wymieni.

Nowe koła Aeolus są dostępne od ręki poprzez szeroką sieć globalnych partnerów handlowych firmy Trek oraz przez internet na wybranych rynkach na stronie trekbikes.com.

 

Dostępne modele Aeolus:

Aeolus RSL 37

Aeolus Pro 37

Aeolus Elite 30

Aeolus Elite 50

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Trek Bicycle
Zdjęcia: Trek Bicycle

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x