BMC Roadmachine X – rower na każdą drogę

Kategorie:

 

„Nowy BMC Roadmachine X uzupełnia kolekcję rowerów Roadmachine. Ten wszechstronny model został stworzony dla tych, którzy kochają rowerowe przygody i eksplorację żwirowych tras, ale sprawdza się równie dobrze jako rower do codziennych dojazdów.”

Matt Otten – starszy manager do spraw produktów szosowych w BMC Switzerland.

 

 

 

 

bmc roadmachine x

 

 

 

 

Technologie

Aby osiągnąć dużą wszechstronność, inżynierowie BMC wykorzystali między innymi swoją autorską technologię Tuned Compliance Concept. „Technologia TCC Endurance zapewnia odpowiednie ugięcie i kontrolę – zarówno na drodze, jak i na uboczu. W praktyce daje przewagę na najcięższych drogach, umożliwiając szybką i wiele wybaczającą jazdę, a także gwarantując optymalny stopień pionowego ugięcia” – dodaje Otten. Wydajny i gotowy na przygody Producent wskazuje, że atutami Roadmachine X są między innymi stabilna i wszechstronna geometria, niezawodne komponenty oraz zestaw kół all-road – w efekcie rower ma gwarantować wysoką wydajność i łatwe sterowanie na niemal każdym terenie.

 

 

 

 

 

bmc roadmachine x

 

 

 

 

 

Co istotne, dzięki ukrytym mocowaniom dla bagażników i błotników oraz bezdętkowemu zestawowi  kół all-road rower można bez problemu wykorzystywać na przykład przy dojazdach do pracy czy jeździe podczas dowolnych warunków pogodowych. Jak zaznacza BMC, szerokie obręcze bezdętkowe oraz opony o szerokości 34 mm dają pewność i pozwalają na eksplorację w różnych warunkach. Długi przód z kolei zwiększa kontrolę, podczas gdy krótkie dolne rury tylnego trójkąta umożliwiają błyskawiczne przyspieszanie. W założeniu nowoczesna geometria ma łączyć w sobie stabilność na niepewnej nawierzchni oraz radość na wysokiej jakości asfalcie.

 

 

 

 

 

bmc roadmachine x

 

 

 

 

Komfort i kontrola

Z reguły rowery szosowe nie posiadają elementów aktywnego zawieszenia, ale nie oznacza to, że BMC odrzuca koncepcje zwiększania komfortu jazdy. Szwajcarska marka przygotowuje ramy w sposób głęboko przemyślany, by dana konstrukcja odpowiadała potrzebom użytkowników. Technologia TCC stosowana jest w celu osiągnięcia odpowiednich parametrów ugięcia pionowego oraz sztywności bocznej.

 

W Roadmachine X wykorzystano technologię TCC Endurance, czyli najbardziej zaawansowaną wersję Tuned Compliance Concept, autorskiej technologii BMC. Technologia ta odnosi się do kąta ugięcia – określone obszary ramy ruszają się w pionie według konkretnych schematów, gdy rama poddawana jest obciążeniom w tej płaszczyźnie. W efekcie ugięcie pionowe nie ma negatywnego wpływu na sztywność boczną. Jak wskazuje BMC, finalnym rezultatem jest idealna równowaga pomiędzy komfortem i wydajnością, a jazda jest jednocześnie prosta i wybacza błędy. Większy komfort i pełna kontrola mają pozwalać na wydajną jazdę w każdych warunkach. Podobny efekt przynosi także widelec wykonany z włókien węglowych klasy premium.

 

 

 

 

 

bmc roadmachine x

 

 

 

 

Funkcjonalny minimalizm

Rowery wyróżniają się również innymi dobrze przemyślanymi rozwiązaniami, w tym m.in. wewnętrznym prowadzeniem kabli, które  idealnie komponuje się z czystym i minimalistycznym stylem szwajcarskiego designu. Z kolei hamulce w standardzie flat-mount zapewniają większą trwałość, czystość, integrację i estetyczny wygląd. Producent podkreśla, że wszystko to daje w efekcie funkcjonalny oraz łatwy w obsłudze i serwisowaniu rower.

 

 

 

 

bmc roadmachine x

 

 

 

 

 

Nowe rowery BMC Roadmachine X są dostępne w sześciu różnych rozmiarach (47-61 cm). 

 

 

 

 

bmc roadmachine x

 

 

 

 

 

BMC Roadmachine X – wyjdź i jedź! VIDEO 

 

Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce. 

 

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: TAB2
Zdjęcia: TAB2

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x