Bianchi ogłasza plany budowy nowej fabryki ram z karbonu we Włoszech

Kategorie:

Renomowany producent rowerów twierdzi, że nowa fabryka w Treviglio będzie produkować 1000 ram dziennie. Wygląda na to, że to coraz popularniejszy trend powrotu z produkcją do Europy, po polskim Krossie czy 3T.

Rozpoczęły się prace nad budową nowej fabryki i siedziby firmy Bianchi w Treviglio we Włoszech, ogłosił w czwartek dyrektor generalny firmy Fabrizio Scalzotto.

Plany dotyczące obiektu o powierzchni 30,000 metrów kwadratowych, ogłoszone po raz pierwszy w lipcu, obejmują 17,000 metrów kwadratowych przeznaczonych na produkcję rowerów oraz stworzenie na miejscu muzeum Bianchi, którego celem będzie przyciągnięcie turystów. Prace mają zostać zakończone w 2023 roku i mają kosztować około 200 mln złotych (po przeliczeniu na naszą walutę)

W nowym miejscu zatrudnionych zostanie ponad 250 osób, a projekt ma nadzieję ożywić jedno z tradycyjnych przemysłowych serc północnych Włoch poprzez przeniesienie większości produkcji ram Bianchi z włókna węglowego na włoską ziemię. Firma ma nadzieję zwiększyć produkcję we Włoszech z 250 rowerów dziennie do ponad 1000 sztuk na każdej zmianie.

Na początku tego roku Scalzotto stwierdził, że powrót kontroli nad procesem produkcyjnym do Włoch to „teraz albo nigdy”, ponieważ zakłócenia logistyczne spowodowane przez Covid-19 i wojnę handlową między USA a Chinami spowodowały wydłużenie czasu realizacji zamówień do 500-700 dni. Jest to coś, co zrobiła również włoska marka rowerowa 3T, która w czerwcu ogłosiła, że przenosi produkcję ram z włókna węglowego do swojego zakładu.

„Kluczem do wizji i strategii Bianchi jest rozpoczęcie procesu re-shoringu, czyli przywrócenie do Włoch możliwości technicznych i produkcyjnych, które w poprzednich dekadach były przenoszone poza Europę” – powiedział w czwartek Scalzotto.

Prezes i właściciel firmy Bianchi, Salvatore Grimaldi, potwierdził swoje przywiązanie do rodzimej produkcji, mówiąc: „Tworzenie i rozwój firm to wyzwanie, które fascynuje mnie bardziej niż jakiekolwiek inne, a dziś podejmujemy nowe: stworzenie w Bianchi jednego z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcji rowerów na świecie. Jesteśmy dumni, że wybraliśmy Treviglio dla naszej przyszłości. Treviglio będzie domem nie tylko technologicznej i designerskiej fabryki, ale także wiodącej, ambitnej firmy z globalną wizją.”

Zobacz także

https://magazynbike.pl/2020/04/02/fabryka-krossa-w-przasnyszu-i-karbon-z-polski/

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu:
Zdjęcia:
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x