Battaglin Marosticana SLX z ekskluzywnej, lekkiej stali Columbus

Kategorie:

Włoski rower szosowy Battaglin Marosticana SLX z limitowanej edycji

Ręcznie lutowane z muf w północnych Włoszech, z ekskluzywnego zestawu rur Columbus SLX, który nie był dostępny dla żadnego innego producenta ram od ponad dwudziestu lat. Geometria niestandardowa opracowana specjalnie dla ciebie w konsultacji z Giovanni Battaglinem, zwycięzcą Giro i Vuelta z 1981 roku. Wykończony w wysokim połysku wybranym kolorze Cromovelato. Jako jeden z dziesięciu zestawów ram, wyprodukowanych i indywidualnie ponumerowanych. Wysyłane w dowolne miejsce na świecie za darmo. To właśnie zyskujesz, jeśli kupisz jeden z limitowanych modeli stalowych ram Marosticana SLX, z limitowanej edycji w manufaktury Battaglin.

 

 

 

 

Officina Battaglin kusi nas z nowymi stalowymi rowerami szosowymi, które pojawią się w nowym roku, a także z nowymi wykończeniami i specyfikacjami technicznymi. Ale na razie pokazuje klasyczną rama w swojej kolekcji, nazwana na cześć warsztatu w Marostica we Włoszech, gdzie wszystkie ich modele są wytwarzane ręcznie. To będzie wyjątkowa, specjalnie limitowaną edycję. Standardowa Marosticana została zbudowana przy użyciu rur Columbus SL, na których Battaglin ścigał się przez większą część swojej kariery zawodowej. Ale mniej więcej w czasie, gdy miał miejsce jego podwójny sukces w Giro i Vuelcie, Columbus wprowadził nowszy, sztywniejszy podwójnie cieniowany zestaw rur SLX, w który dodał spiralne wypukłości na końcach rury podsiodłowej i dolnej rury ramy, aby zwiększyć sztywność w okolicach środka suportu. Columbus twierdził, że pięć wewnętrznych spiralnych żeber dodało zaledwie 41 g do zestawu rur, ale mierzalnie poprawiło wydajność.. Obecnie rury nie są produkowane od lat 90. XX wieku, ale Battaglin przekonał Columbusa do wyprodukowania jeszcze kilku zestawów do tego limitowanego wydania.

 

 

Czy Marosticana SLX sprawi, że poczujesz się jak na nowoczesnym rowerze z włókna węglowego? Oczywiście nie. Jest to rower  ze stali Cr-Mo, który jest tak samo klasyczny jak i pięknie wygląd. Wybierz kolor, a Battaglin wypoleruje chromowanane rury, a następnie pokoloruje niestandardowo ramę i widelec. Wszystko, co musisz zrobić, to dowiedzieć się, czy chcesz zbudować go za pomocą nowoczesnej 12-biegowej włoskiej grupy , czy poszukać nowych „starych” części składowych.

Dopasowany do potrzeb, wyprodukowany we Włoszech zestaw  Marosticana SLX skosztuje za 2500 € – w jego skląd wchodzi rama, widelec, niestandardowy kolor i wysyłka na cały świat. Wykonanych zostanie tylko dziesięć sztuk modelu SLX, z których każda będzie opatrzony indywidualnym numerem, więc działaj szybko!

 

OfficinaBattaglin.com

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: Battaglin
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x