Basso świętuje 45 rocznicę prezentując limitowaną edycję Diamante SV

Kategorie:

Aby uczcić czterdziestopięciolecie budowania rowerów Basso wypuszcza limitowaną edycję roweru szosowego Basso Diamante SV 45° Anniversario sygnowaną przez własne NFT. Do nabycia z okazji rocznicy jest jeden z zaledwie 45 specjalnych karbonowych rowerów szosowych, z napędem Campagnolo Super Record i kołami Meilenstein. W zestawie jest też specjalna torba Scicon do transportu skarbu, a także trzydniowa wycieczka dla dwóch osób do fabryki Basso, gdzie rower został wyprodukowany.

Firma Basso Bikes twierdzi, że od pierwszych ram, które Alcide Basso zbudował w północnych Włoszech w 1977 roku, proces produkcji zawsze miał na celu „zapewnienie najlepszych wrażeń z jazdy na rowerze”. Dlatego teraz, gdy firma Basso Bikes ma 45 lat, postanowiła uczcić ten kamień milowy nie tylko specjalną edycją roweru, ale także pełnym „doświadczeniem rowerowym” dla swojej zamożnej klienteli. W rezultacie powstał super rower Diamante SV 45° Anniversario, duży zestaw akcesoriów Basso 45th oraz zaproszenie do odwiedzenia siedziny w Bassano del Grappa, we Włoszech.

Alcide Basso z ramą limitowanego modelu Diamante SV

Rower Basso Diamante SV 45° Anniversario za podstawę ma pełni zintegrowany, karbonowy rower Diamante SV na hamulcach tarczowych. Otrzymuje on jednak specjalne wykończenie, w postaci błyszczącego białego i różowozłotego lakieru, podkreślonego chromem Blue Sapphire na cześć 45. rocznicy „Sapphire Anniversary”.

Basso nazywa go przedmiotem kolekcjonerskim, ale jest to również „rower o wyśrubowanych osiągach”, gotowy do użytkowania.

W rowerze zastosowano całkowicie nowy, w pełni zintegrowany, lekki, jednoczęściowy kokpit, wykonany z włókna węglowego, o nazwie Levita.

Prawdziwymi atrakcjami są jednak kompletny 12-biegowy elektroniczny napęd z tarczówkami Campagnolo Super Record EPS oraz karbonowe dodatki, takie jak koła Meilenstein Disc i ważące tylko 95 gramów siodło Selle Italia SLR Boost Tekno Superflow.

Jeśli chodzi o akcesoria, na pierwszym miejscu jest torba Scicon x Basso 45° Anniversario Aerocomfort Road 3.0 TSA, która ochroni Twój nowy rower podczas transportu. Podobno będzie też dostępny „zestaw akcesoriów uzupełniających dedykowanych rocznicy, aby wrażenia z jazdy były jeszcze pełniejsze”. Czyżby specjalne ciuchy?

W zestawie jest i wizyta w Basso. Każdy z 45 jubileuszowych rowerów będzie zawierał voucher Basso Experience dla 2 osób na 3 noce w Bassano del Grappa, gdzie mieści się siedziba firmy Basso, by zajrzeć za kulisy, jak projektuje się, testuje i produkuje rowery w północnych Włoszech.

Aby sprawdzić, czy to wszystko jest legalne, nie ma lepszego sposobu niż blockchain. Do każdego z 45 numerowanych rowerów dołączony jest unikalny, niezmienialny token (NFT), który stanowi certyfikat autentyczności i służy do rejestracji własności rowerów Diamante SV 45° Anniversario oraz „gwarantuje ich przyszłą wartość”.

Ceny i dostępność Basso Diamante SV 45° Anniversario

Basso organizuje objazdowy „Road Show”, aby zabrać #1 z limitowanej serii do najważniejszych partnerskich sklepów rowerowych, aby potencjalni nabywcy mogli zobaczyć go osobiście. W ofercie znajduje się tylko 45 indywidualnie numerowanych rowerów Basso Diamante SV 45° Anniversario za 18 890 EUR. Do wyboru jest osiem rozmiarów (45-63cm), a waga roweru ma wynosić 7,3 kg.

Info: bassobikes.com

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski
Zdjęcia: Basso
Grzegorz Radziwonowski
Grzegorz Radziwonowski
Ciągle w siodle, bez względu na to, czy był to kiedyś rower XC, czy częściej gravel jak obecnie. Nie boi się zmian i nowych wyzwań.

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x