8 marca w Gdańsku Dzień Kobiet po przełajowemu! Zapraszamy!

Kategorie:

Gdański Dzień Kobiet po przełajowemu! 

 

Kolarstwo przełajowe to zimowa dyscyplina i zarazem znakomita motywacja do wyjścia na rower w chłodniejsze dni. Wydarzenia przełajowe odbywają się niezależnie od pogody, uczestnikom niestraszne są zimno, deszcz ani śnieg. Zawody trwają około godziny i polegają na pokonaniu jak największej liczby okrążeń po krętej trasie poprowadzonej po urozmaiconym terenie Ośrodka Sportu. Gwarantowane są przejazdy po trawnikach, skarpach, leśnych wąwozach, różnego rodzaju naturalne i sztuczne przeszkody!  

 

 

 

 

Nie tylko dziewczyny! 

 

VeloGD na swoje wydarzenie zaprasza posiadaczki i posiadaczy rowerów przełajowych i gravelowych, jak również miłośników kolarstwa górskiego i trekkingowego. Przewidziane są dwie osobne kategorie, w zależności od konstrukcji roweru. W każdej kategorii będzie prowadzona osobna klasyfikacja pierwszej dziesiątki najlepszych zawodników. 

Ponieważ dzień i okazja są specjalne, Panie na mecie zostaną szczególnie wyróżnione i docenione! 

 

 

 

 

Liczy się gest 

 

Wydarzenie jest bezpłatne, organizatorzy będą jednak prowadzić zbiórkę dobrowolnych datków na cele statutowe Stowarzyszenia, w tym rozwój imprez organizowanych przez VeloGD. Dzięki temu na kolejnych zawodach pojawiają się nowe przeszkody, trasa jest lepiej wyposażona i bardziej urozmaicona, a być może w przyszłym sezonie będzie też prowadzony profesjonalny pomiar czasu. 

 

 

 

 

Szczegółowy harmonogram imprezy 

 

 

  • 11:00 – otwarcie biura wydarzenia, zapisy
  • 11:40 – próbne okrążenie (dla chętnych!)
  • 11:50 – zamknięcie trasy, ustawienie uczestników na starcie
  • 12:00 – start uczestników na rowerach przełajowych (CX) i podobnych
  • 12:05 – start uczestników na rowerach górskich (MTB)
  • Ok 13:00 – zakończenie zmagań uczestników
  • Ok 13:10 – dekoracja najszybszych uczestników
  • Ok 13:15 – wspólne sprzątanie trasy zawodów (brawo, organizatorzy!)
  • Ok 13:30 – zakończenie wydarzenia 

 

 

 

 

Paweł Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia VeloGD

Celem naszych wydarzeń jest budowanie społeczności kolarskiej w Trójmieście. Pojęcie „community” na zachodzie jest bardzo silne i stanowi bazę do wszystkiego, co ma coś wspólnego z rowerem. Również u nas w Trójmieście jest coraz lepiej. Budujemy lokalną społeczność, bo zabawa na rowerze jest dużo przyjemniejsza, gdy przeżywa się ją wspólnie i można dzielić się pasją i doświadczeniami. Nasz mały sukces wynika z tego, że działamy, uczymy się i angażujemy coraz szersze grono pasjonatów.

 

Mateusz Kita, sędzia główny, klub Fala

Spotykamy się już po raz szósty. Mimo że to wydarzenie zupełnie amatorskie i niekomercyjne, liczba uczestników oraz kibiców rośnie z edycji na edycję. Rośnie także poziom sportowy wydarzenia. Stale udoskonalamy trasę, formułę i poziom zawodów. W naszych wydarzeniach biorą udział takie gwiazdy kolarstwa przełajowego, jak Michał Bogdziewicz (18. miejsce na Mistrzostwach Świata) czy Robert Banach (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski).

 

 

 

 

Wydarzenie na FB 

 

VeloGD

VeloGD to amatorskie stowarzyszenie kolarzy działające w Trójmieście od kilku lat. Organizuje nieformalnie treningi kolarstwa szosowego w stylu Infrasettimanale Classico, wspólne zgrupowania treningowe w górach w Polsce i za granicą, jak również zawody przełajowe, wyścigi uliczne w systemie australijskim oraz indywidualnej jazdy na czas.

 

INFORMACJE O AUTORZE:

Autor tekstu: organizator
Zdjęcia: Mateusz Kuchtyk

Czytaj dalej

Podobne artykułu

[dis2]
0
Would love your thoughts, please comment.x